Сервис Центр

«Велике будівництво»: на Сумщині голова ОДА Василь Хома відкрив сучасну амбулаторію

 Поділитися

Поділитися в

У Роменському районі на Сумщині громада села Синівка отримала сучасну амбулаторію, побудовану з «нуля».

Нова будівля європейського зразка виділяється на фоні невеличкого села Синівка, де сьогодні мешкає 986  селян. Місцеві люди кажуть, що це перше сучасне приміщення, яке з’явилося у селі за останні десятиріччя.

«Це саме гарне приміщення, яке сьогодні є у нашій Синівці, – каже місцева жителька пані Надія. – Колишня амбулаторія дуже стара. Вона знаходилася у будівлі, яку побудував ще позаминулому сторіччі місцевий пан. Звичайно, що за віки вона зруйнувалася та стала старою. Тому велика дяка від усіх жителів села за такий подарунок. Ця лікарня дійсно заслуговує на велику шану від усіх нас»

До складу амбулаторії входить 3 фельдшерсько – акушерських пункти в селах Підставки, Подільки та Колядинець.

«Радіус обслуговування амбулаторії становить 17 кілометрів, – каже сільський голова Синівської ОТГ Олег Тихоненко. – Тут будуть обслуговуватися 3 тисячі мешканців з 16 населених пунктів, це 70% усієї Синівської територіальної громади. Скільки би у нас не жило людей, кожен з них потребує уваги, якісного медичного обстеження та медичної допомоги. Для того, щоб лікарям було зручніше доставатися до самих віддалених куточків громади, придбали  новий службовий автомобіль Renau Duster вартістю 480 тисяч гривень. Для нашої громади це величезний показник того, що влада дбає про простих людей»

Будівництво амбулаторії було розпочато у 2018 році. Відповідно до спільного брендбуку Мінрегіону та МОЗ, будівля амбулаторії містить 2 кабінети лікаря, кабінет щеплень, процедурну, перев’язочну, оглядову, кімнати для персоналу, зони очікування, кімнату здоров’я та ряд інших приміщень. Загальна вартість будівництва –  – 8,2 мільйони гривень, витрати на обладнання, транспорт та інвентар – 1,2 млн грн.

«Закуплені телемедична апаратура, біохімічні аналізатори, куплений гематологічний аналізатор, на якому будуть робити аналізи та визначати 24 показники крові, – уточнює лікар загальної медицини Синівської амбулаторії Олександр Буряк. – Зараз тут працюють 1 лікар та 2 медичних сестри, укладено 1975 декларації»

Проект реалізували у рамках Президентської програми «Велике будівництво». На його фінансування були витрачені кошти з державного та місцевого бюджетів.

«Для кожної громади пріоритетним напрямком, особливо зараз, у часи пандемії, залишається сфера медицини, – виступаючи перед місцевими жителями, зазначив голова Сумської ОДА Василь Хома. – Зараз ми бачимо, що, якщо є співпраця між обласної державною адміністрацією та місцевою владою, то є і відчутні зрушення у житті громад та їх жителів.  Для будівництва амбулаторії було витрачено 9 млн грн. Нова будівля відповідає всім вимогам. Кошти витрачено досить ефективно. Зроблено гарний ремонт, закуплено обладнання. Тож у Синівській громаді сьогодні є всі  умови для кваліфікованої медичної допомоги. Всі жителі Сумщини, незалежно від місця їх проживання, повинні вчасно отримувати медичну допомогу»

Цього року основними пріоритетами програми Президента «Велике Будівництво» стануть об’єкти соціальної інфраструктури. На Сумщині планують відремонтувати та відкрити школи у селах Коровинці, Миропілля, Нижня Сироватка, Нова Слобода та Краснопіллі, стадіони у селах Попівка та Стецьківка, 7 приймальних відділень та амбулаторію у селі Береза та ще ряд інфраструктурних об’єктів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору