В Шостці підвищили тарифи на воду та водовідведення. Директор «Водоканалу» назвав рішення популістським…+ Фото

Тарифи 13:39, 2.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 2 червня, відбулося засідання виконкому міської ради.

На ньому було розглянуто і питання тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. «Водоканал» пропонував їх підвищити на 78 %, посилаючись на свої розрахунки.

Як повідомила начальник управління економіки Дар’я Гребенюк, за розрахунками підприємства, тариф на водопостачання повинен склади 16,37 грн., на водовідведення – 23,94 грн., загалом 40,31 грн. Зараз по місту діє загальний тариф 22,60 грн.

Денис Линок, якій входить до складу виконкому міської ради, висловився за підвищення тарифу, але не на стільки, як пропонував «Водоканал». «Ні для кого не секрет, що біля 30 % води, яка піднімається з свердловин шосткинського «Водоканалу» кудись зникає. А це біля 700 тис. куб. м на рік. Люди користуються… магнітами, є несанкціоновані врізки в мережу. Тому підвищення ціни може суттєво не вплинути на дохідність підприємства», – сказав Денис Линок.

Він запропонував запровадити магнітні пломби на лічильники води (це практикується в сусідніх містах, зокрема Глухові та Н.-Сіверському), розробити відповідну програму. На це потрібно приблизно 500 тис. грн. За його даними, послугами нашого «Водоканалу» користуються біля 35 тис. абонентів, з них 27 тис. – з лічильниками води.

Денис Линок

Керівник ТОВ «Жилкомсервіс» Олег Ковальов закликав звернути увагу на інші сфери житлово-комунального господарства, зокрема ліфтове господарство, ЖКО…

На думку директора ШП «Харківенергоремонт» Миколи Будашного, тарифи на водопостачання і водовідведення потрібно обов’язково підвищувати. За його словами, «Водоканал» в плачевному стані. «Гляньте на мережі, гляньте на очисні споруди! Застаріли технології. Гляньте по місту, практично немає люків. Тисячі люків були вкрадені… Ціни на електричну енергію зростають практично кожного дня, інші складові, як паливно-мастильні матеріали, реагенти, мінімальна зарплата», – констатує Микола Будашний. Він переконаний: ситуацію треба виправляти і подітися нікуди – треба підвищувати тарифи.

Директор «Водоканалу» Олександр Міхньов проінформував, що нові тарифи розраховувалися станом на 2019-2020 рр. «На даний момент вони не зовсім відповідають реаліям»,- сказав він. Керівник підприємства зазначив, що питання тарифів – це питання забезпечення міста водою. Він повідомив, що «Водоканал» стабільно збитковий. Вже виникає питання з оплатою за електроенергію… Олександр Міхньов переконаний: питання щодо тарифів потрібно терміново вирішувати, тим більше, тарифи у Шостці найнижчі в регіоні.

Олександр Міхньов

За інформацією начальника планово-економічного відділу «Водоканалу» Анатолія Грибаня, у Сумах загальний тариф на воду та водовідведення складає 27,12 грн., у Конотопі – 31,47 грн., у Глухові – 45,67 грн., Ромнах – 37,37 грн., Охтирці – 40,42 грн., Кролевці – 46,96 грн., Лебедині – 53,37 грн.

«Досить приймати тарифи, які покривають лише поточні затрати, пора виходити на ті тарифи, які будуть сприяти розвитку підприємства», – закликав Анатолій Грибань. За його даними, сьогодні ціна 1 літра шосткинської води – менше 1 коп.

Анатолій Грибань

Представники громадськості, які були присутні на засіданні виконкому, виступили проти значного підвищення вартості послуг «Водоканалу». За їх словами, мешканці міста просто не зможуть платити за пропонованими тарифами і це призведе до накопичення боргів. Цікаво, що заборгованість населення за минулі роки (з 1993 р.) складає близько 15 млн. грн.

Обговорення підсумував міський голова Микола Нога. Він запропонував підвищити тарифи на водопостачання і водовідведення на 22 % замість 78 %. Члени виконкому його пропозицію підтримали. Тарифи підвищать з 3 червня.

Рішення виконкому міської ради директор «Водоканалу» Олександр Міхньов назвав популістським…

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору