У Ямполі обговорили необхідність коригування тарифу на воду

 Поділитися

Поділитися в

Учора, 25 травня, відбулося засідання громадської ради при Ямпільській селищній раді. Головне питання, яке винесли на обговорення, це доцільність підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення у селищі. Такі послуги в Ямполі надає ТОВ «Водолій-БС».

Фото Pivnich.news

Директор підприємства Віталій Сахошко зазначив, зараз воно знаходиться на межі банкрутства. Водоканал по вуха в боргах, його працівники лише нещодавно отримали аванс за лютий. Досвідчені майстри кидають роботу і їдуть на заробітки за кордон.

«У нас на 1 травня заборгованість із зарплати 345 тис. грн та по електроенергії 46 тис. грн. З 31 травня, якщо ми не погасимо борги, ТОВ «Енера Суми» припинить постачання електроенергії. Це могли зробити ще раніше, але нам дали час для погашення боргів. Де брати гроші, я не знаю. У нас в тариф закладена заробітна платна 4 700 грн, а ціна на електроенергію за 2018 рік», – наводить свої аргументи директор ТОВ «Водолій-БС» Віталій Сахошко.

Єдиним виходом з цієї ситуації він вважає коригування тарифу у відповідності до реальних заробітних плат та цін на електроенергію. Цього підприємство вимагало від селищної влади на початку року. Тоді водоканал попросили зачекати до весни.

«Нам обіцяли компенсувати збитки іншими замовленнями, але ні компенсації, ні перегляду тарифу «Водолій-БС» так і не дочекався», – говорить Віталій Сахошко.

Як з’ясувалося, коригувати тариф селищна рада й не збиралася. Мовляв, не мають на те законних підстав.

«За законом ми не маємо право коригувати тариф, який було прийнято до 2019 року. Зараз підприємству треба сформувати базовий тариф. Крім того, відповідно до закону “Про житлово-комунальні послуги” процедура затвердження тарифу виконкомом передбачає напередодні провести публічне обговорення. Наша основна задача – довести до відома людей складові тарифу. Після цього виконком затвердить новий базовий тариф», – пояснила голова Ямпільської селищної ради Ольга Губар.

Однак зволікати з вирішенням цього питання у селищній раді не збираються, наголошує Ольга Губар. Тому вже за тиждень ямпільчани зберуться на громадських зборах. До цього часу ТОВ «Водолій-БС» має зібрати всі належні документи.

Зараз за водопостачання та водовідведення у Ямполі в сукупності платять 57,1 грн за кубічний метр. За розрахунками Водоканалу новий базовий тариф підвищиться на 12 грн. Ця цифра відверто не влаштовує членів громадської ради. Однак те, що необхідно переглядати тариф, розуміють усі.

Члени громадської ради запропонували компанії перейти на альтернативні джерела електроенергії. Як варіант – встановити на території підприємства сонячні батареї. На це мінімум потрібно 16 тис. доларів. Але це назавжди зробить «Водолій-БС» незалежним від «Енера Суми».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору