Дерматолог

У яких випадках варто пройти УЗД голови та що воно покаже?

Медицина, Послуги 20:02, 27.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Ультразвукове дослідження голови – це безпечний спосіб виявлення патологічних процесів головного мозку і судин. Дослідження голови може здійснюватися з профілактичною метою за бажанням клієнта або ж за направленням лікаря.

У яких випадках призначають УЗД голови?

Фахівці рекомендують проходити ультразвукове дослідження голови як мінімум раз на рік після 50 років. Це значно знизить ризик розвитку серйозних серцево-судинних захворювань і дозволить виявити можливі патологічні процеси на ранніх етапах розвитку.

Приводом для призначення такої діагностики можуть бути наступні симптоми:

  • Напади головного болю, яка не проходить навіть при використанні знеболюючих препаратів;
  • Епізоди мігрені;
  • Погане самопочуття, занепад сил, апатія;
  • Шум у вухах, відчуття пульсації;
  • Підвищений артеріальний тиск;
  • Запаморочення і непритомність;
  • Тривалий стаж куріння;
  • Наявність цукрового діабету;
  • Травми голови і шиї в анамнезі;
  • Шийний остеохондроз;
  • Різке погіршення зору;
  • Оніміння кінцівок або пальців;
  • Незадовільні результати аналізів крові.

Що показує УЗД голови?

УЗД може виявити такі відхилення, як порушення провідності лікворних просторів мозку, патологічні процеси інфекційної і запальної етіології (абсцес головного мозку, менінгіт, енцефаліт), доброякісні та злоякісні пухлини, rкісти, гематоми, гідроцефалія, крововиливи в тканини мозку, порушення мозкового кровообігу.

Зверніть увагу, що дана методика діагностики не є головною у визначенні діагнозу. При виявленні будь-яких відхилень доктор направляє пацієнта на додаткові дослідження. Тільки після цього лікар ставить остаточний діагноз і призначає відповідне лікування.

Переваги і недоліки УЗД голови

Ультразвук безпечний, і діагностика може проводитися стільки разів, скільки необхідно. Обстеження може бути рекомендовано не тільки дорослим, але й малюкам, а також мамам, які годують грудьми, і вагітним жінкам. УЗД є одним з найдоступніших методів діагностики, так як спеціальне обладнання є в більшості медичних установ.

Серед мінусів – недостатня інформативність і необхідність проведення додаткових досліджень в разі виявлення відхилень.

Як правильно підготуватися до УЗД голови?

Для того, щоб інформація про стан головного мозку і судин була спотворена і достовірна, пацієнту потрібно дотримуватися певні рекомендації. За добу до запланованого ультразвукового дослідження постарайтеся відмовитися від кави, міцного чорного чаю та інших тонізуючих напоїв, це може вплинути на артеріальний тиск.

Не можна вживати алкоголь за 2 доби до дослідження.

Палити заборонено за 5 годин до маніпуляції.

Дослідження потрібно проводити, коли пацієнт розслаблений – не варто займатися спортом і нервувати.

Якщо у вас є якісь захворювання, або ж ви регулярно вживаєте медикаментозні препарати – обов’язково повідомте про це лікаря. Якщо з’ясується, що ці ліки здатні змінити стан судин або кровотоку – їх можуть скасувати за добу до ультразвукового дослідження, за умови, що ці препарати не є життєво важливими.

Якщо в ході діагностики були виявлені які-небудь порушення – не варто опускати руки. При наявності патологій лікар направить вас на додаткові діагностичні процедури, після чого вам буде призначено ефективне лікування.

УЗД в «Північ Медікал» — це гарантія якісного обстеження, завжди високоточні результати. У кабінеті УЗД в Шостці є сучасне устаткування, яке забезпечує чітку візуалізацію стану внутрішніх органів. При направленні лікаря пацієнтів записують на діагностику одного або одразу кількох органів в залежності від направлення. Все це в комплексі допомагає встановити правильний діагноз і розпочати вчасне лікування.

Детальна інформація та запис за телефонами: 073-175-82-40, 099 173 56 22.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору