У Шосткинському районі найдешевша в області земля

 Поділитися

Поділитися в

Сумщина стала першою областю, з якої стартував проєкт “Vkursi Zemli Ukraine: Цифровізація земель України”, аналітики нарахували в регіоні сільгоспугідь на майже 24 млрд грн.

Про це повідомляється на сайті Сумської ОДА.

“Сумщина стала першою областю, з якої стартував проєкт “Vkursi Zemli Ukraine: Цифровізація земель України” від сервісу Vkursi Zemli, який націлений на збір інформації про сучасний стан землекористування та аналіз ринку”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в процесі аналітичної роботи компанія-розробник використовувала відомості державних реєстрів та кадастрів, супутникові знімки та накопичену впродовж останніх років експертизу проведення земельного аудиту.

За даними дослідження “Vkursi Zemli Ukraine. Сумська область”, Сумщина – 16-та за розміром область України із загальною площею 23 834 кв. км. Половину цієї площі займають землі сільськогосподарського призначення: на кожного сільського жителя припадає по 3,7 га. Понад 77% с/г земель знаходяться в оренді. Розораність Сумської області (51,4%) є нижчою, ніж загалом по Україні (59%).

На сьогодні найбільша концентрація великих (20+ га) ділянок у громадах, центрами яких є великі населені пункти (Шосткинська, Роменська, Білопільська), де є філії науково-дослідних інститутів, а також великі масиви держземель.

Згідно з даними нормативної грошової оцінки (НГО), сумарна вартість сільгоспугідь Сумщини становить майже 24 млрд грн. Найдорожчі землі коштують понад 25 тис. грн/га, найдешевші – до 10 тис. грн/га. Саме до останніх і належать землі Шосткинського району.

Більшу частину сільськогосподарських земель (84,4%) складають саме землі приватної власності, серед яких левова частка – фізичні особи, в той час як приватні компанії володіють тільки 2 тис. га (по 20 га на одну юридичну особу).

Не всі земельні ділянки державної та комунальної власності офіційно передані в оренду, а відомості про це внесені до державних реєстрів. Таких на Сумщині – 100 тис. га. Передача їх в оренду могла би приносити місцевим бюджетам до 320 млн грн щорічно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору