У Шосткинській громаді відзначили 78-му річницю з дня визволення від нацистських загарбників

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 2 вересня, Шосткинщина відзначає 78-му річницю з дня визволення краю від нацистських загарбників.

З цієї нагоди зранку у Шостці та у всіх старостинських округах громади біля пам’ятників захисникам Батьківщини відбулися мітинги та покладання квітів.

Миронівський старостинський округ

Клишківський старостинський округ

Так, у Воронежі о 9-й годині біля меморіалу загиблим воїнам відбувся мітинг-реквієм, пише Воронізька Філія Шосткинського Цкід

Історична довідка: 27 серпня 1941 року гітлерівці захопили Вороніж, настали чорні дні окупації. Нацисти пограбували машинно-тракторний стан, колгоспи, селян. За час окупації німці закатували 64 жителі селища, до Німеччини вивезли 342 особи, переважно молодь. Воронежці не скорилися ворогові. Наприкінці 1941 року тут виникла підпільна група, яку очолив Юрій Кордя, студент Іванівського енергетичного інституту. Разом з Володимиром Адаменком та іншими товаришами склали радіоприймач, слухали голос Москви і розповсюджували серед населення новини з фронту. Гітлерівці заарештували підпільників і після жорстоких катувань у липні 1942 року їх розстріляли. В кінці серпня 1941 року в Крутишинському лісі, що недалеко від Воронежа, був сформований Шосткинський партизанський загін. Командиром та комісаром однієї групи стали воронежці Федот Андрійович Тидень та Гнат Кирилович Смичок. У червні 1942 року ця група приєдналась до партизанського з’єднання Ковпака. Інша група влилася до з’єднання Сабурова.

2 вересня 1943 року Вороніж був звільнений військами 6-ї Гвардійської Рівненської стрілецької дивізії під командуванням генерал-майора Онупрієнка.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору