Сумчанам підвищують тарифи на опалення та гарячу воду
Поділитися в
Копіювати посилання

Котельня Північного промвузла хоче підвищити тарифи на опалення та гарячу воду на 40 %. На своєму офіційному сайті вони опублікували інформацію із розрахунками про підвищення. Діючі тарифи не змінювали з 2013 року, лише у грудні 2016 зробили перерахунок, врахувавши підвищення вартості газу та електроенергії.
Станом на листопад підприємство працює в збиток, – стверджує дирекція котельні. Наразі підприємство не покриває витрати газу на 10 мільйонів і переймаються, що до кінця опалювального сезону можуть вийти в борг 50-60 мільйонів гривень. Саме через борги котельні, цьогоріч третина Сум майже місяць була без опалення, тож наступного року ситуація може повторитися знов.
Основні фактори впливу на зміну діючих тарифів котельня опублікувала у себе на сайті:
– ціна на газ для населення та бюджетних організацій зросла на 26 %, для релігійних на 152 %;
– ціни на електроенергію зросли на 23 %;
– ціну на покупну теплову енергію для населення зросли на 7 %, для бюджетних організацій на 45 % для релігійних організацій на 60 %;
– ціни на транспортування теплової енергії зросли на 116 %;
– ціни на технологічну воду зросли на 178 %;
– ціни на питну воду зросли на 65 %
– мінімальна заробітна плата зросла з 1 152,92 грн. у 2013 році до 3 723 грн. в 2018 році, або ж на 222 % порівняно зі встановленою в тарифі.
Кожного місяця котельня отримує номінації від НАК Нафтогазу на природний газ, аби їх дали, підприємство має сплатити 78 % за спожите блакитне паливо. Якщо тарифи котельні і піднімуть, то лише з наступного року.
«Сумитеплоенерго» вже підвищили тарифи під час громадських слухань. Щоправда на 14,2 % через зростання ціни на газ, нові розрахунки на теплопостачання сумчани побачать у квитанціях вже наступного року після засідання НКРЕКП.
«Тарифи на комунальні послуги в Україні значно завищені, на них люди витрачають фактично усю свою заробітну плату. Зростання цін на газ та енергоносії звісно тягнуть за собою підвищення цін на усі послуги, у тому числі на теплопостачання та гарячу воду. Аби не змушувати сумчан лізти у боргову яму, необхідно стабілізувати ціни, аби у людей була змога сплачувати ті захмарні суми у платіжках. Перш за все необхідно знизити вартість енергоносіїв, які видобуваються в нашій державі, а не продавати їх населенню за європейськими цінами. Необхідно вже зараз вживати заходи щодо стабілізації цін на енергоносії, аби ситуація не вийшла із під контролю, бо вже у травні планується друга хвиля підвищення. Ми повинні думати про населення та їх спроможність сплачувати такі тарифи», – впевнений голова Сумської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Володимир Мельніченко.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: