Шосткинець Микола Пилипейко – у ТОП-5 вершників України + Відео

 Поділитися

Поділитися в

Нагадаємо, за рейтингом Professional Equestrian League (Професійної кінної ліги) сезону змагань 2021 року шосткинець Микола Пилипейко посів четверте місце серед кращих вершників України спеціалізації конкур. Нині він майстер спорту з конкуру та чемпіон України (2018).

Микола займається на базі Кінно-спортивного клубу «Шостка» у селі Дібрівка, власником якого є його батько Володимир Пилипейко.

Це було хобі батька, він тоді займався кіньми. Я раніше займався мотокросом. У той час треба було продовжувати займатися кінним спортом для подальшого розвитку стайні. Займаюся біля 6 років, – розповідає спортсмен.

На питання, чи є спільне між кінним спортом та мотокросом, яким раніше займався спортсмен і теж був чемпіоном, відповідає:

Між мотокросом та кінним спортом немає нічого спільного. Різне фізичне навантаження. Мотоцикл – це не живе, а з конем треба вміти домовлятися, розмовляти. У коня буває свій настрій, свої емоції. Це не так, як мотоцикл, що в будь-який час ти сів, завів і поїхав. Це доволі тонке відчуття, треба вміти саме відчути, чи ти в правильному напрямі ідеш з конем, чи ні. Ніхто ж з нас не вміє конем розмовляти. Це все тільки за емоціями, які показує кінь, поки ти з ним працюєш, ти розумієш, чи правильно робиш, чи ні, і що треба робити.

Робочий графік у спортсмена доволі напружений:

Я працюю щодня з ранку і до вечора, і щодня через мене проходить біля шести коней. Це робота верхи або робота з ними на корді, стрибки на свободі. Складність у тому, що до кожного коня треба знайти свій підхід. Кожен індивідуальний. До одного треба жорсткіше, іншого, навпаки, треба плекати, – каже Микола Пилипейко.

Він згадує, що брав участь у різних змаганнях – Всеукраїнських. Міжнародних. Виграв Чемпіонат України серед дорослих, маститих вершників, де висота перешкод була 150 см і виконав норматив майстра спорту. Тоді Колі було усього 18 років. Перемагав неодноразово на маршрутах Гран-прі, де висота перешкод 140-150 см у Києві, Дніпрі, Харкові…

Згадав спортсмен і про недавні змагання, після яких був сформований рейтинг кращих конкуристів України:

– Фінал «Equides cup» і фінал «Magnat Shop – Road of Champions» – це об’єднаний турнір. У останньому – один маршрут рівня Гран-прі, потім підвели фінальний рейтинг кращих вершників України, які протягом року під час змагань набирали бали. Зараховувались 13 кращих стартів, це більше 15 Гран-прі… Учасників на змаганнях було більше 200, але у самому Гран-прі брали участь біля 15 коней. За підсумками Гран-прі я посів четверте місце, за загальним рейтингом теж став четвертим. За результатами року я залишився четвертим і увійшов у ТОП-5 вершників України.

Микола Пилипейко розповідає, що рівень Кінно-спортивного клубу Шостка достатньо високий. Тут є коні різного рівня:

– Є коні рівня Гран-прі, які долають перешкоди висотою 140-150 см, і є молоді коні. Вони тут народжуються, ростуть і стають чемпіонами. Таких клубів 2-3 в області. КСК «Шостка» веде розвиток молодняку (молодих коней). Також вони народжуються щороку, щоб ставати чемпіонами, завойовувати нові нагороди.

І хоча кінний спорт вважається одним з травмонебезпечних, у спортсмена на це своя думка:

– Не можу сказати, що він травматичний. Я займався мотокросом, і там набагато травмонебезпечніше. Молоді коні самі усього бояться. От лоша народжується, росте до 2-х років, тоді треба його заїздити: сісти верхи і усе йому розповісти, те, що ти тепер будеш їздити на ньому, а не він сам по собі бігатиме на свободі у леваді.

І, звісно ж, чемпіон України і майстер спорту не збирається зупинятися на досягнутому:

– Прагнути завжди є до чого. Ще буде багато турнірів, у яких хотілося б взяти участь, виконати норматив майстра спорту міжнародного рівня. В першу чергу – це робота над собою та своїми кіньми, – ділиться планами на майбутнє спортсмен.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору