СБУ попереджає про небезпеку вербування ворожими спецслужбами. Куди звертатись, якщо Вас вербують?

Безпека, СБУ 11:48, 14.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Контррозвідка СБУ системно протидіє численним спробам вербування громадян України ворожими спецслужбами, які в умовах збройної агресії намагаються використовувати українців для збору розвідданих, організації диверсій на фронті та провокацій у тилу.
 Для залучення до злочинної діяльності громадян України спецслужби РФ використовують різноманітні прийоми і засоби:
погрози життю та здоров’ю;
тортури і шантаж;
– банальний підкуп;
– поступове втягування у співпрацю «втемну».
 Зверніть увагу: останній спосіб є особливо поширеним серед ворожих спецслужб для пошуку потенційних зрадників серед жителів умовно мирних регіонів.
 В такому випадку перший контакт із російським «рекрутером» може відбуватися у соціальній мережі або під час телефонної розмови. Вербувальник зазвичай видає себе за іншу особу, навіть може створювати враження справжнього патріота, який вільно спілкується українською мовою та доволі непогано обізнаний з нашою культурою і традиціями.
 Непідготовленій людині важко розпізнати в новому знайомому співробітника спецслужби, адже вербувальники – досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій.
 Співпраця з ворожими спецслужбами є злочином проти національної безпеки. В умовах воєнного стану державна зрада карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.
 Водночас, якщо громадянин не виконував злочинного завдання проти України і добровільно повідомив владу про свій зв’язок з ворогом, то він звільняється від кримінальної відповідальності.
 Тому, як тільки Ви зрозуміли, що стали об’єктом вербувального впливу ворожої спецслужби – негайно звертаєтесь до Служби безпеки України.
Лінія довіри Управління СБ України в Сумській області: 0891-200-533.
– Дамо відсіч ворожим спецслужбам разом! – зазначає Управління СБ України в Сумській області

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору