На Сумщині, зокрема й на Шосткинщині, продовжують впродовжувати сучасну модель ефективного поводження із відходами

Влада, ЖКГ 21:12, 4.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

 Робоча група у Сумській обласній адміністрації сьогодні обговорювала реалізацію заходів Регіонального плану управління відходами у Сумській області до 2030 року та систему поводження зі сміттям у межах Сумського кластеру.
Про це повідомила заступник голови Сумської ОВА Олена Бойко.
 Вона нагадала, що, згідно із прийнятим Регіональним планом, наша область поділена на 3 кластери: Сумський, Конотопсько-Роменський та Шосткинський. Концепція передбачає існування по одному полігону в кожному кластері із розгалуженою інфраструктурою об’єктів та логістикою.
 Сумський – це найбільший і найпотужніший з наявних кластерів. Передбачається, що він обслуговуватиме понад півмільйона споживачів і поділятиметься на 5 підкластерів: Сумський, Краснопільський, Лебединський, Миколаївський та Охтирський.
 Під час засідання разом із представниками громад району, фахівцями та експертами розглянули ієрархію управління відходами та логістичні моменти в межах даного кластеру, обговорили основні організаційні питання та першочергові кроки щодо реалізації проектів, алгоритми роботи та коло учасників, що залучатимуться, механізми міжмуніципальної співпраці та координації тощо.
 Сьогодні ні для кого не секрет, що прогресивна світова практика управління відходами базується на впровадженні ефективної та економічно вигідної моделі. В непростих умовах війни ми також продовжуємо цей важливий і трудомісткий шлях.
Дякую всім, хто активно долучається до роботи, проведення фахових консультацій, ділиться своїми ідеями та напрацюваннями. Сподіваюся, що в результаті ми зможемо змінити парадигму поводження зі сміттям в нашому регіоні – а отже максимально зменшити обсяги захоронення відходів, знизити рівень шкоди для довкілля, навчити громади переробляти сміття та заробляти на цьому кошти, які можна спрямовувати на подальший розвиток, – зазначила Олена Бойко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору