На півночі Шосткинського району висадять хурму та фундук

 Поділитися

Поділитися в

Міністерство довкілля Німеччини профінансувало на Сумщині унікальний проєкт з висадки демонстраційних ділянок плодово-горіхового саду. На території Деснянського біосферного резервату висадять ділянки з лохиною, лікарськими рослинами, ягідниками та садом з пеканським горіхом, фундуком та хурмою.

Деснянський біосферний резерват – це землі Серединобудщини Шосткинського району.

Одне із завдань проєкту – підібрати для Полісся ті види культур, які будуть найкраще плодоносити в цих умовах. За словами фахівця, вже є позитивний досвід дозрівання хурми на півдні Сумської області, оскільки стає сухіше і тепліше. Раніше в  Україні такі плодові культури були звичними на території Криму та Херсонської області, повідомляє mediakolo.sumy.ua.

Проте основне завдання цього пілотного проєкту – продемонструвати заходи з адаптації до зміни клімату, в основу яких покладено екосистемний  або природоорієнтований підхід. Відсутність постійного механічного обробітку грунту на ділянці, як це робилось раніше, дозволить зберегти більше вологи у грунті, а дерева та кущі створять додатковий затінок.

Загальна площа демонстраційних ділянок 1 га.

Проєкт планують закінчити наприкінці 2021 року. На його реалізацію виділено 10 тисяч євро. Ці гроші надійдуть з уряду Німеччини, адже проект реалізується Фондом Міхаеля Зуккова та Університетом сталого розвитку м. Еберсвальде з Німеччини разом з місцевою ГО «Деснянські зорі».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору