Міністр юстиції Павло Петренко: «Свавілля комунальників Сумщини буде зупинено»

 Поділитися

Поділитися в

Незважаючи на наявність розрахунків щодо економічно обґрунтованих тарифів на тепло та гарячу воду, постачальники цих послуг у Сумській області надсилають платіжки зі значно завищеними цінами, відверто наживаючись на громадянах. Про це, коментуючи ситуацію з вартістю комунальних послуг на Сумщині, заявив Міністр юстиції Павло Петренко.

 «Справедливий тариф на тепло становить 1400 гривень за 1 Гігакалорію тепла. А вартість гарячої води не має перевищувати 83,66 гривень за кубометр при встановленій сушарці для рушників і 75,74 гривень – без неї. Натомість у Сумській області місцеві постачальники вносять у платіжки набагато вищі суми», – підкреслив очільник Мін’юсту.

Для прикладу, зазначив він, компанія ТОВ «Сумитеплоенерго» із кінцевим власником, зареєстрованим на Кіпрі, вимагає від громадян 1559 грн за Гігакалорію тепла, а вартість гарячої води сягає 91 гривні. В Конотопі та Охтирці приватні постачальники за тепло справляють 1929 та 1859 грн відповідно. А вартість гарячої води для помешкань коливається в районі 117 грн за кубометр.

 «Це значно вище розрахункових тарифів. Саме з таким свавіллям місцевих «князьків» бореться Уряд Володимира Гройсмана: на засіданні Кабінету міністрів вже ухвалено постанову Уряду, яка зобов’язала постачальників надавати послуги не дорожче економічно обґрунтованих тарифів. Це наша відповідальність, як Уряду, перед громадянами. Люди не мають платити за покриття витрат на доставку тепла, «прогрів повітря» та надприбутки приватних постачальників», – додав Міністр юстиції.

Ми маємо алгоритм дій, як захистити споживачів послуг, наших громадян – тому стартувала ініціатива #ЧеснаПлатіжка, яка реалізується в рамках просвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!». Ми пояснюємо, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення і готові через правову допомогу захищати права громадян на чесну платіжку.

До речі, кожен споживач може перевірити, чи все чесно у його платіжці, адже на сайті Міністерства юстиції України розміщено калькулятор, який чітко здійснить розрахунок.

У прес-службі політичної сили «Українська стратегія Володимира Гройсмана» окремо повідомили, що наступний етап – зробити ці зміни невідворотніми, тобто закріпити їх на рівні Законів для подальшого захисту права українців на чесну платіжку. Це стане одним з ключових завдань політсили у Парламенті наступного скликання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору