Депутат райради Мирослав Ляшок вважає, що вулиці Шостки повинні носити ім’я героїв, які загинули у російсько-українській війні, а також інших борців за волю України

 Поділитися

Поділитися в

Депутат Шосткинської районної ради, очільник ГО «Братерство», учасник АТО/ООС Мирослав Ляшок, який зараз є бійцем тероборони,  висловив свою думку щодо перейменування деяких вулиць у нашому місті.

На своїй сторінці у Фейсбуці він зазначив, що у 2016 році вже мав відношення до цього питання і вносив свої пропозиції. «Тоді разом з однодумцями нам вдалося домогтися назвати вулиці іменами 2-х загиблих у російсько-українській війні шосткинців Івана Євдокименка та Сергія Коворотного, а також гетьмана Івана Мазепи та за моєю власною пропозицією Родини Кривоносів… Сьогодні я залишаюся тієї ж думки, що і раніше: вулиці повинні носити ім’я тих героїв, які загинули у російсько-українській війні та інших історичних борців за волю України», – висловив свою точку зору Мирослав Ляшок.

Він опублікував статтю, яку написав ще у 2015 році, спираючись на матеріали колишнього директора Державного архіву Сумської області Геннадія Іванущенка:

 

НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ НА ШОСТКИНЩИНІ ЗА ЧАСІВ РАДЯНСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ

За різних часів повстанський рух проти радянської окупації відбувався майже у кожному куточку Сумщини. Шосткинщина стала не винятком у боротьбі українців з «червоною чумою».

Про це свідчать оприлюднені архіви репресивних органів СРСР на Сумщині.

Для убезпечення радянської влади від потенційних повстань, КГБ тримало під суворою таємницею відомості про діячів і героїв українського національно-визвольного руху, створюючи нашому краю антиукраїнський імідж.

У часи визвольного руху 20-30 рр. Шосткинщина проявила неабияку стійкість.

Селяни воювали цілими селами. Наприклад, авторитетна родина Кривоносів з с. Собичеве поблизу Шостки не пускала у своє село радянську владу до 1932 року.  Цю оборону більшовики змогли ліквідувати лише за тиждень важких боїв з допомогою регулярної армії та артилерії!

Один з найвідоміших на Сумщині отаманів Пилип Ващенко в Шосткинському районі, протримався до 1929 року. Його повстанці спирались на АКТИВНУ ПІДТРИМКУ МІСЦЕВОГО НАСЕЛЕННЯ, було налагоджено постачання продовольством, а діти охоче виконували розвідувальні завдання. Загони самооборони отамана Ващенка у відповідь на терор ГПУ робили напади на радянські установи, заарештовували і вбивали «червоних» комісарів, відбивали награбоване в селян збіжжя, майно, намагалися перешкодити вивезенню національного багатства в Росію. Партизани Пилипа Ващенка були не поодинокими на цьому лісистому терені. Також тут діяли загони Биковця, Стегнія та Шуби.

Державні архіви Сумської області свідчать, про підпільну діяльність ОУН-УПА на території Шосткинщини.

У червні 1945 року на території Шосткинського району був затриманий один з учасників підпільної групи ОУН-УПА Захарченко Михайло Васильович, 1923 року народження, уродженець с. Богданівка Шосткинського району.

Голотяка Ілля Олексійович заарештований на шосткинських торфорозробках у 1940 р. Не витримавши жорстоких тортур, дає зізнання про своїх спільників, серед яких є мешканці м. Шостка Дністрян Семен і Дякович Олександр.

Відомими українськими діячами та героями національно-визвольного руху Шосткинщини є:

Мальченко Степан Микитович (народився у м. Шостка) – легендарний полковник армії УНР.

Куліш Пантелеймон Олександрович (народився в сел. Вороніж, Шосткинський район) – видатний український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець. Автор першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису.

Гудимович Анастасія і Тарасенко Марія (уродженки сел.  Вороніж, Шосткинський район) – відомі зв’язкові армії УНР.

Іваниця Григорій Микитович (народився у м. Шостка) — український філолог. Репресований 1930 за сфабрикованою «справою СВУ», помер на засланні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору