Жителям Шосткинщини нагадали про небезпеку отруєння грибами
Поділитися в
Копіювати посилання
У Шосткинському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги зазначили, що розпочинається традиційний сезон збору грибів.
В Україні нараховується 2 тисячі різновиди грибів, і тільки 500 з них вважаються їстівними.
Для уникнення отруєнь слідуйте профілактичним заходам:
- Не рекомендується збирати гриби в посушливу погоду. В цей час збільшується вміст токсину в грибах.
- Рекомендовано готувати грибні страви в першу добу.
- Зберігання готової страви не більше однієї доби в емальованому посуді.
- Варити гриби не менше трьох разів, по 30 хвилин.
- Суворо забороняється куштувати сирі гриби.
- Збирайте тільки добре знайомі гриби.
- Не збирайте надто маленькі, або старі гриби. Їх легко сплутати з отруйними.
- Відайте перевагу грибам, які вирощуються штучно, під контролем фахівців.
- Заборонено купувати гриби на стихійних ринках.
- Не рекомендується збирати гриби біля підприємств, трас, забруднених територій.
- За найменших сумнівів в якості страв відмовтесь, від споживання.
Заборонено вживати гриби :
- Дітям до 12 років;
- Літнім людям;
- Вагідним жінкам;
- Жінкам, які годують груддю.
Симптоми отруєння грибами:
-різкий біль в животі;
-нудота, блювання;
-діарея;
-зниження пульсу;
-запаморочення;
-підвищення температури тіла;
-задуха;
-марення;
-відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);
-поява галюцинацій.
При перших ознаках, не гайте часу терміново викликайте «103», наголосили фахівці.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!


Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: