Жінки в науці: історії шосткинок, які прагнуть змінити майбутнє + Відео

Наука, Свято 12:30, 11.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Щорічно 11 лютого відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці.

Не дивлячись на гендерні паритети, згідно статистики ЮНЕСКО, 46 % в Україні саме жінок-науковиць. У Шостці багато найталановитіших жінок-науковиць, які здійснюють діяльність на освітніх просторах, а також на підприємствах, – розповідає головний спеціаліст сектору інвестиційної діяльності, кандидат технічних наук Анна Єфименко.

Починають працювати над науковими дослідженнями у Шосткинській громаді ще в шкільному віці.

Так, учениця 9 класу Шосткинської школи №1 Дар’я Лобунець створила пакувальний папір з морських водоростей. Ідею Дар’ї допомогли втілити в життя наставники: Оксана Павленко та Марина Мечик, вчитель хімії Шосткинської спеціалізованої школи №1.

СумДУ пишається своєю аспіранткою з Шостки – Дариною Закусило. Дівчина – аспірант кафедри прикладної екології та факультету ТеСЕТ СумДУ та інженер в третьому поколінні: її дідусь та батько – теж інженери. Нині дівчина має серйозну тему наукової роботи – піротехніка.

Популяризує історичну спадщину Шостки, досліджує родовід родини Скоропадських і минувщину Гамаліївського монастиря – заступник директора Шосткинського краєзнавчого музею Олена Чанцева-Коваленко. Зізнається, любов до науки зародилася ще в дитинстві. Дівчинкою вона зачитувалася науковими книжками.

До речі, Олена за освітою психолог, має науковий ступінь кандидата наук. Сьогодні ж активно пропагує створення в Шосткинській громаді історико-архітектурного заповідника.

Шосткинки впевнені: жінки – це рушійна сила наукових досліджень.

Детальніше – у сюжеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору