Сервис Центр

Зберігаємо тепло – економимо гроші + Відео

 Поділитися

Поділитися в

Питання енергозбереження цієї зими стало як ніколи актуальним і для мешканців багатоквартирних будинків, і для комунальників.

Рекордно низькі за останні роки температури призвели до появи проблем у багатьох будинках. Але як швидко вони вирішуються, залежить від усвідомлення людей, що за свій дім відповідають у першу чергу вони самі. На цьому наголошує директор ТОВ «Жилкомсервіс» Олег Ковальов.

«Те дома, которые хотят экономить отопление, когда на улице тепло, в теплопункте задвижку  прикрывают немножко. Там экономят до 30-40% на отоплении», – наводить він приклад.

Відкриті навстіж двері у деяких під’їздах, вибиті вікна, незачинені підвали – це далеко не повний перелік факторів, які впливають на збереження тепла у будинках шосткинців

Деякі люди забувають, що їхня домівка починається не виключно за порогом квартири. Піклуватися про будинок мають всі мешканці дому.

«Если жильцы не будут смотреть за своим домом, то одно ЖКО не справиться», – каже Олег Ковальов.

Чітко це усвідомлюють містяни, у будинках яких створені ОСББ. Досить швидко люди тепломодернізували свої багатоповерхівки: поставили нові вхідні двері , домофони, поміняли на сходових майданчиках старі вікна на пластикові.

У 2015 році ОСББ «Воронізька 19 – Шостка» в своєму домі поставили тепловий вузол.

«Благодаря этому счетчику у нас идет квартплата меньше. Мы контролируем расход тепла», – ділиться досвідом  голова правління ОСББ «Воронізька 19 – Шостка» Надія Архипенко.

Так само зробили і мешканці дому на Марата, 47.

«Наши люди получают платежки намного меньше. 30 % на тепле мы экономим», – розповідає голова правління ОСББ «Воронізька 19 – Шостка» Надія Архипенко. 

Зараз в обох ОСББ вже думають, як утеплити свої будинки ззовні. Адже тоді зекономлять ще більше.

«Это наш дом, все квартиры приватизированы. Мы должны о нем думать», – наголошує Надія Архипенко.

Свої поради щодо економії тепла дають шосткинцям і комунальники.

«У місті проводяться  за програмою капітального ремонту житлового фонду роботи по утепленню мереж теплопостачання, водопостачання. За ініціативи мешканців, за їх фінансової участі планується продовжити роботи з термомодернізації будинків, їх зовнішнього утеплення. Але охопити всі проблеми управління без допомоги мешканців не може. Люди повинні зберігати те, що вже зроблено – зачиняти двері у під’їзди та підвали, слідкувати за тим, щоб не псували вікна», – каже Сергій Шкарін, в.о. начальника управління УЖКГ.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору