З якого віку можна проводити УЗД та що варто знати при обстеженні дітей?

Медицина, Послуги 22:16, 14.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Ультразвукове дослідження можна проводити з будь-якого віку, ніяких обмежень немає. Зараз УЗД-скрінінг новонароджених (обов’язкове дослідження всіх дітей для виявлення прихованих захворювань) набуває все більшого поширення, а в розвинених країнах він вже давно став звичайною справою. Можуть оглядатися і недоношені діти без обмежень у масі тіла та зрості дитини.

При дослідженні дітей є певні особливості.

  • Дитина часто не може точно визначити, що і де у неї болить. Зокрема діти майже завжди скаржаться на болі в животі біля пупка, а насправді це може бути апендицит, гастрит, жовчнокам’яна хвороба і навіть захворювання нирок і гінекологічні проблеми. Тому краще на УЗД проводити дослідження всіх внутрішніх органів, а не один якийсь орган.
  • Якщо Ваш малюк неспокійний, погано спить і їсть, відригує, треба теж дивитися все – не тільки живіт, але і голову, тому що саме неврологічні проблеми у немовляти можуть виявлятися у вигляді відрижки і відмови від їжі.
  • Якщо малюк погано розводить ніжки і ортопед рекомендує УЗД кульшових суглобів, доцільно виконати ще й нейросонографію (УЗД головного мозку). Неврологічні проблеми можуть проявлятися порушенням м’язового тонусу, спазмами мускулатури і симулювати ортопедичну патологію.
  • Частою причиною направлення на УЗД є невмотивовані підйоми температури у малюка. Основне підозра викликають нирки – чи немає вродженої патології та інших патологічних процесів. Також доцільно досліджувати і органи черевної порожнини.
  • Якщо Ваша дитина вже була обстежена на УЗД, і нічого поганого не було знайдено, то з профілактичною метою необхідно оглядати 1 раз в рік. Якщо у малюка чи у батьків є якісь скарги, то обстеження буде носити вже не профілактичний, а діагностичний характер, але тут вже повинен вирішувати Ваш лікар.
  • Доцільно обстежити дитину на УЗД перед прийомом його в будь-який дитячий заклад: дитячий садок, школу. У шкільному віці з профілактичною метою краще провести крім УЗД органів черевної порожнини, нирок ще дослідження щитовидної залози.
  • У підлітковому віці варто обстежувати, крім перерахованих вище областей, ще й внутрішні геніталії.

Не займайтесь самолікуванням. Спочатку зверніться до лікаря, який випише направлення на те обстеження, яке Вам потрібно. При направленні лікаря спеціалісти кабінету УЗД записують пацієнтів на діагностику одного або одразу кількох органів, в залежності від направлення. Все це в комплексі допомагає встановити правильний діагноз і розпочати вчасне лікування.

Детальна інформація та запис за телефоном 073-175-82-40, 099 173 56 22.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору