Які органи обстежують під час УЗД черевної порожнини та як підготуватися до обстеження?

Медицина, Послуги 16:30, 11.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Під час діагностичної маніпуляції оцінюється стан наступних органів.

Печінка. Можна виявити вроджені або придбані аномалії розвитку органу. Дозволяє визначити розмір печінки, щільність її тканин, виявити доброякісні або злоякісні утворення на ранніх стадіях. Кваліфікований фахівець визначить наявність різних ступенів цирозу і загрозу розвитку жирового гепатозу.

Жовчний міхур. За допомогою ультразвукового дослідження можна виявити наявність в міхурі каменів або новоутворення різної етіології від 5 мм. у діаметрі, а також виявити запальний процес і визначити ступінь його тяжкості.

Підшлункова залоза. Виявляють хронічний або гострий панкреатит, аномалії розвитку органу, наявність кіст і поліпів, а також новоутворення.

Селезінка. В першу чергу оцінюють розміри даного органу. Збільшення селезінки може свідчити про різні неполадки в організмі пацієнта. Наприклад, зміна розмірів селезінки може відбуватися при мікроінсульті. Можна виявити запальні процеси і онкологічні захворювання на ранніх стадіях розвитку.

Нирки. Незважаючи на те, що нирки є органом зачеревинного простору, в більшості медичних центрів їх також включають в діагностику. За допомогою УЗД можна виявити полікістоз нирок, зміну розмірів, запальні процеси і наявність каменів різної етіології.

Шлунок та кишківник на ультразвуковому дослідженні не розглядають через низьку інформативність. Якщо ніяких порушень в роботі перерахованих вище органів не виявлено, то для подальшого обстеження рекомендовано пройти процедуру колоноскопії і гастроскопії, які дозволять виявити можливі порушення кишківника і шлунка.

Покази до проведення

Дана процедура проводиться за призначенням лікаря. Причинами проведення ультразвукового дослідження можуть виступати підозри на те чи інше захворювання. У деяких випадках УЗД може проводитися в діагностичних цілях перед майбутнім хірургічним втручанням.

Прямими показами для проведення діагностики є такі чинники:

Скарги пацієнта на підвищене газоутворення або нудоту.

Поява в роті гіркуватого присмаку, який не пропадає навіть після прийому їжі або чищення ротової порожнини.

Безпричинні больові відчуття різного характеру в животі.

Після прийому їжі виникає важкість, нудота та інші дискомфортні симптоми.

Як підготуватися до обстеження?

Дослідження проводиться натщесерце – за 6 годин до процедури не можна їсти і пити.

За 3 дні до майбутнього дослідження рекомендована легка дієта; виключаються продукти, що підсилюють перистальтику кишечника і газоутворення (борошняні вироби, чорний хліб, сирі овочі і фрукти, бобові, молоко, соки, газовані і алкогольні напої).

При підвищеному газоутворенні рекомендується протягом трьох днів приймати препарати-адсорбенти (активоване вугілля, лігнін гідролізний, кремнію діоксид колоїдний).

За 3 дні до процедури не бажано проводити рентгенівські дослідження з введенням.

За добу до дослідження не проводять гастроскопію, колоноскопію, клізми.

Не займайтесь самолікуванням. Спочатку зверніться до лікаря, який направить на те обстеження, яке Вам потрібно. При направленні лікаря спеціалісти кабінету УЗД записують пацієнтів на діагностику одного або одразу кількох органів, в залежності від направлення. Все це в комплексі допомагає встановити правильний діагноз і розпочати вчасне лікування.

Детальна інформація та запис за телефонами 073-175-82-40, 099 173 56 22.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору