Сервис Центр

Як вибрати стабілізатор напруги для будинку: види і сфери застосування

 Поділитися

Поділитися в

стабілізатор напруги

Всі електричні прилади, які знаходяться у вас вдома, сконструйовані на роботи під певним показником напруги. Для побутової техніки, в переважній більшості випадків, це 220 Вольт (однофазна мережа). Підвищення вольтажа в мережі призводить до сильного раптового перегріву механізмів і їх виходу з ладу. Частина техніки може добре переносити скачки 10-20%, частина має захист (запобіжники різного роду), але є й прилади вельми чутливі і примхливі. Вони відмовляються працювати або «згорають» при найменшому відхиленні (до 10%). Наприклад, електроніка газового котла не включить опалення, якщо в мережі буде не 220, а 200-240 Вольт. Так само реагують на «стрибки в сторону» модеми, роутери, ноутбуки. У модему, наприклад, захист і зовсім слабка, він просто «горить», навіть чорніє при цьому. Холодильник також дуже швидко перегорає.

Якщо подібний казус у вас вже трапився, або ви спостерігаєте скачки вольтажа, особливо ввечері, коли мережа перевантажена (блимають лампи, вимикається сам по собі комп’ютер і т.д.), то вибір стабілізатора для приватного будинку потрібно робити негайно.

На які технічні характеристики стабілізаторів звертати увагу

Стабілізатор виконає своє основне завдання – вирівняє показник напруги і захистить ваші прилади. Однак, різні його види відрізняються технічними характеристиками. Тому, вирішуючи, який стабілізатор напруги вибрати, насамперед потрібно визначити, яку техніку будемо захищати від стрибків. Чи буде це тільки один комп’ютер, або ж всі користувачі струму в окремій кімнаті, або ж стаб потрібен для заміського будинку в цілому або для квартири з усіма споживачами струму.

Після цього потрібно:

 • Прорахувати, яка потужність потрібна;
 • Вирішити, який необхідний показник точності стабілізації;
 • Визначити тип стабілізатора, який найбільш підходить до ваших завдань;
 • З’ясувати потрібну фазность. Однофазний або трифазний залежить від вашої стаціонарної мережі, нормалізатор 220 Вольт або 380 Вольт вибираємо ідентичний напрузі мережі. Для трифазного ланцюга можна брати три штуки однофазних, проте система включення їх складна, потрібно довірити фахівцеві.
 • Знайти найзручніше місце розміщення, настінний або підлоговий варіант вас влаштує. На стіні – компактніше, не займає місця, на підлозі – дешевше по грошах, але трохи незручно.

Як вважати потужність

Розрахунок потужності – це сума потужностей всіх електроприладів, які ви будете живити через стабілізатор одночасно. І ще два важливих ради:

 1. Не забути про коефіцієнт пускового струму. Він записаний в техпаспорті техніки і показує, у скільки разів збільшується (короткочасно) потужність приладу під час його включення. Пусковий струм має пікове значення за потужністю у динамічних пристроїв (тут мотор щось крутить, вертить, рухає). Наприклад, компресор чи водяний насос. Коефіцієнт пускового струму у них 3, це багато. Щоб запустити прилад на 1 кВт при коефіцієнті 3, потрібно 3 кВт потужності. Якщо подібна техніка у вас є, додавайте до потужності стабілізатора її пікове значення.
 2. Створити запас по потужності. Не менш 20%.

Типи стабілізаторів напруги

Щоб вирішити питання з покупкою стабілізатора правильно і найбільш оптимально для своїх електроприладів, потрібно знати, чим відрізняються стабілізатори напруги один від одного. За принципом роботи і конструкції їх поділяють на три види:

 1. Релейні стабілізатори напруги. Найпростіший вид, заснований на релюшкой перемикання. Хороші тим, що недорогі, а потужність можна вибрати будь-яку: від 0,2-0,5 Вт до 20-25 кВт. Мінуси релейних стаб в гучному клацання (це йде перемикання витків) і низькому ресурсі. Та й точність стабілізації вельми невисока.
 2. Електромеханічний стабілізатор. Працює на електродвигуні сервоприводного типу. Дає високу точність і плавність вирівнювання вольтажа. Негучний. Слабка ланка – мотор, який часто перегорає.
 3. Сімісторний стабілізатор напруги (є ще тиристорний такого ж типу). Це дуже просунута, тому дуже дорога техніка з електронними ключами-перемикачами. Зате високоточна, миттєво спрацьовує і працює дуже довго без збоїв.

Як бачимо, кожен тип стабілізатора затору має свої переваги і недоліки.

 • Якщо мова йде про дрібну побутову техніку, то їй цілком вистачить недорогого релейного нормалізатора з точністю 10% (якщо мережа видає стрибок на 20-25%).
 • Для дорогої електроніки краще вибрати сімісторний стаб. У нього мізерна відхилення по точності – 1%. Такий регулятор дуже потужний, легко покриє надійним захисним куполом весь будинок. Працюватиме десятки років.
 • Сервопривідний стабілізатор напруги мережі також здатний захистити цілий будинок або ж одну кімнату. Це варіант бюджетний, дешевше, ніж електронний регулятор. Але термін служби не надто довгий.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору