Всеукраїнська аграрна рада просить владу подовжити відстрочку від мобілізації сільгосппрацівників

 Поділитися

Поділитися в

 Щоб не ставити під загрозу нову посівну кампанію, Всеукраїнська аграрна рада просить відтермінувати мобілізацію сільгоспвиробників.

 Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 194 врегульовано питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану.

ВАР звернулася до міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського:

– Більшість аграріїв навесні 2022 пройшли процес бронювання і отримали відстрочку від мобілізації. Однак строк дії відстрочки від мобілізації не може перевищувати шість місяців. Нещодавно Мінагрополітики було презентовано аграріям зміни до порядку бронювання, суть яких полягає в автоматизації процедури на базі нової інформаційно-комунікаційної системи “єБронювання”. Але розробка такої системи та її запровадження потребуватиме часу.

Однак, вже у серпні – вересні у багатьох аграріїв спливе термін дії відстрочки від мобілізації і працівник сільського господарства може бути мобілізований прямо під час польових робіт, що взагалі ставить під загрозу нову посівну компанію, – йдеться у зверненні.

Для успішного проведення осінньо-польових робіт ВАР пропонує два альтернативні варіанти продовження терміну дії відстрочки від мобілізації:

  • одноразово продовжити для працівників, термін дії бронювання у яких спливає у серпні – вересні 2022 року, строк дії відстрочки від мобілізації до 31 жовтня 2022 року;
  • продовжити строк дії відстрочки від мобілізації для вищезгаданих працівників до моменту повноцінного запровадження нової інформаційно-комунікаційної системи “єБронювання”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору