Відкривай Шосткинщину: Богданівський старостинський округ + Відео

 Поділитися

Поділитися в

Богданівський старостинський округ, без сумніву, один з наймальовничіших на Шосткинщині.

Саме тут вікові зелені ліси ростуть вздовж чарівної Десни. Вони є перлиною округу. Найулюбленіше місце відпочинку усіх жителів Шосткинської громади – село Пирогівка. На його околиці працюють дитячий табір та база відпочинку.

«До складу Богданівського старостинського округу входить 2 села – Богданівка та Пирогівка. Кількість населення – 1207 осіб. В окрузі налічується 957 домогосподарств», – розповідає Ольга Захарченко, староста Богданівського старостинського округу

Свій літопис села починають з сивої давнини. У грамоті 1552 року згадується перевіз через Десну, що знаходився на цих землях. Відомий старостинський округ і тим, що тут жив і працював видатний педагог Костянтин Ушинський.

Сьогодні громада впевнено дивиться в майбутнє, бо має славетну історію та сталі традиції.

За останній час в селі зроблено чимало: проведено благоустрій колодязів, встановлено вуличне освітлення, підключено швидкісний інтернет… Обидва населенні пункти газифіковані, частково освітлені, на території громади є дві артсвердловини глибиною 260 м.

Окрасою є і нещодавно відновлений купол над церковною дзвіницею.

Медичне обслуговування мешканців забезпечує місцева амбулаторія. Тут працює сімейний лікар та 2 медичні сестри.

«Сімейний лікар обслуговує 4 села: Богданівка, Собич, Пирогівка та Ковтунове. Ми з лікарем ведемо електронні записи пацієнтів. Наша амбулаторія оснащена всім необхідним для надання невідкладної медичної допомоги  пацієнтові. Також у нас є денний стаціонар для проведення крапельниць і маніпуляційний  кабінет для щеплень», – говорить медична сестра Оксана Захарченко.

Гордістю старостинського округу є навчально-виховний комплекс. Його відвідує майже 100 дітлахів, 15 з них – дошкільнята. Це один з наймолодших навчальних закладів у Шосткинській громаді.

“У наступному році ми будемо святкувати свій 25-ти річний ювілей. Заклад відвідують діти із сіл Пирогівка та Богданівка”, –  каже директор Богданівського НВК Оксана Овсієнко. 

Кабінети початкової школи оснащені відповідно до нових освітніх стандартів. Вони забезпечені новими меблями, дидактичними матеріалами, комп’ютерами.

Паралельно з навчанням діти займаються науково-дослідницькою роботою, працює гурток малювання. Активний та креативний педагогічний колектив допомагає розкривати таланти та підтримує юних спортсменів

Епіцентром активного відпочинку у старостинському окрузі є сільські будинку культури. Їх два. Сюди приходять люди різних поколінь, аби весело та творчо провести час.

«У Пирогівській філії працює колектив «Придесення», який виконує сучасні, народні пісні, радуємо всіх своєю творчістю», – говорить Валентина Рак, завідуюча Пирогівською філією Шосткинського центру культури та дозвілля

У пошані у мешканців села – книги. До сільської бібліотеки за примірниками та періодикою подекуди вишиковується черга

«У нашій бібліотеці знаходиться 10 тис. 600 книг. У нас є і художня література, і фантастика, багато дитячої літератури. Якщо люди просять якусь книгу, а її у нас немає, то я  їду в Шостку і беру її в центральній бібліотеці», – розповідає  бібліотекар Ніна Зіміна.

Буйна зелень природи та розлогі схили річки закохують у себе гостей старостинського округу. Втім, найголовнішою окрасою сіл є їх мешканці.

Поряд з популяризацією туризму, мешканці старостинського округу мріють про будівництво в їх селах теплиць. Це стане поштовхом для розвитку овочівництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору