Сервис Центр

Валерий Толбатов: «Підвищення цін на газ для населення – це знущання над українцями»

Суспільство 14:48, 17.02.2018
 Поділитися

Поділитися в

Партия «Відродження» призывает Кабинет Министров отказаться от очередного повышения цен на газ для населения и не допустить нового скачка тарифов на коммунальные услуги. Об этом заявил депутат фракции «Відродження» в Сумском областном совете Валерий Толбатов, комментируя требования МВФ к Украине об установлении цен на газ в соответствии с «импортным паритетом», что означает повысить его стоимость до уровня европейских рынков, а также о введении единой цены на голубое топливо для населения и промышленности.

Политик отметил, что в случае выполнения требований МВФ газ для населения может подорожать на 60% и даже больше, что сделает оплату коммунальных услуг непосильной для абсолютного большинства украинских семей.

По состоянию на 1 января 2018 года, отметил депутат, долг населения за коммунальные услуги составил 32,3 млрд. грн. Это исторический антирекорд для Украины.

«Щороку кількість субсидіантів збільшується. Так, 2017 року кількість родин, які звернулися за субсидією, зросла на понад 1 мільйон! І сьогодні загалом 8,8 млн. українських сімей користуються субсидією на оплату житлово-комунальних послуг. Для порівняння: у сусідній Польщі до такого роду допомоги від держави вдаються лише 2% населення. І це ще одне підтвердження того, що тарифи на комунальні послуги в Україні завищені й нітрохи не відповідають рівню доходів громадян. МВФ виступає проти підвищення зарплат для українців, але водночас хоче підняти тарифи. Це знущання над українцями. Нового підвищення люди просто не переживуть», – подчеркнул Валерий Толбатов.

Депутат также напомнил, что в Украине добывается собственный газ в объеме около 20 млрд. кубометров в год, обеспечивает почти половину от всего потребленного объема в стране и позволяет полностью покрыть расходы на газ для населения.

«Саме український газ, а не імпортний, іде на потреби населення. То чому ми повинні підвищувати ціни для споживачів? Українці вже сьогодні не в змозі оплачувати чинні тарифи на комунальні послуги. Цей фактор повинен враховуватися при формуванні ціни на газ для населення. Тому єдино виправданим – як в економічному, так і соціальному сенсі – буде підхід, за якого ціна на газ в Україні буде прив’язана не до європейських цін на енергоносії, а до реального рівня і купівельної спроможності українців. Відтак ми не повинні сліпо слідувати рекомендаціям МВФ, які вже обернулися на диктат. Україна повинна йти власним шляхом і не ухвалювати на державному рівні рішень, від яких страждатиме абсолютна більшість населення», – сказал Валерий Толбатов.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору