В Україні починає діяти національний стандарт якості картоплі

 Поділитися

Поділитися в

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє про те, що 1 червня в Україні планують запровадити національний стандарт продовольчої картоплі ДСТУ 9221:2023 .

Норми почнуть діяти згідно з наказом №102 «Українського науково-дослідного та навчального центру проблем стандартизації та сертифікації якості». Тепер в Україні розрізнятимуть ранню та пізню картоплю, відповідно до термінів збирання.

Залежно від якості вона розподіляється так:

  • екстра,
  • 1 сорт,
  • 2 сорт.

Також картоплю офіційно розподілили на миту і немиту, залежно від використання. Національний стандарт включає основні норми та характеристики картоплі, які враховують її сортність, зовнішній вигляд, вид внутрішньої частини, смак та запах.

Стандарт вказує на вміст токсичних елементів, норма якого допустима у продовольчій картоплі, а також називає вимоги до калібрування. Окремі пункти документу описують маркування товарної етикетки картоплі, а також вимоги до транспортування та фасування.

Цей стандарт поширюється на продовольчу картоплю ботанічних сортів (Solanum tuberosum L.) та її гібриди різних термінів дозрівання, що їх постачають і реалізовують у свіжому вигляді для споживання і встановлює вимоги до продукції».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору