В Сумах 80 тис. домогосподарств без тепла: хто зігріє мешканців Ковпаківського району?

ЖКГ, Суспільство 15:02, 29.10.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах працює два підприємства, які займаються теплопостачанням – «Сумитеплоенерго» та «Котельня північного промвузла». Останнє наразі через борги не отримало газ від постачальника. Котельня знаходиться під порядкуванням Сумського НВО, яке заборгувало за газ 100 мільйонів гривень, сама ж котельня – 19 мільйонів гривень.

Котельня обслуговує мешканців Ковпаківського мікрорайону – це третина Сум – 80 тисяч домогосподарств. Улітку гарячу воду сюди постачало «Сумитеплонерго», проте строки договору закінчились ще 15 жовтня, тож із 16 числа і до сьогодні люди без гарячої води. Та проблема глобальніша, окрім гарячої води, ті, кого обслуговує котельня, можуть лишитися і без опалення.

Цю проблему підіймали на апаратних нарадах міського голови та голови облдержадміністрації, збиралися виконкоми. У результаті прийняли тимчасове рішення, як вийти із ситуації. Поки котельня не знайде коштів на погашення боргу її користувачів буде обслуговувати «Сумитеплоенерго». Проте робити це на повну потужність не зможуть. Після того як температура повітря на вулиці знизиться до мінус п’яти градусів ресурсів «Сумитеплонерго» на все місто не вистачить.

Наразі заклади бюджетної сфери Ковпаківського району, а це дитячі садочки, школи, лікарні, перезаключають договори, аби їх почало обслуговувати «Сумитеплоенерго». У житловому ж фонді наразі тривають роботи, котельня повинна наповнити систему теплопостачання водою, аби інша організація тимчасово змогла постачати у домівки мешканців тепло.

26 жовтня скликали позачергову сесію Сумської міської ради аби вирішити проблеми із боргом котельні. Постачальники газу вимагають аби підприємство найближчим часом повернуло 10 мільйонів гривень, після цього вони пообіцяли пустити газ. У заводу наразі ж цих коштів немає. Вони чекають оплати від клієнтів за попереднє замовлення. Депутати запропонували викупити у СНВО приміщення аби котельня змогла погасити борги. Три приміщення Сумське НВО продасть міській раді за 14 мільйонів гривень. Це дасть можливість частково вирішити проблему із заборгованістю.

«Цю проблему потрібно було передбачити заздалегідь. Ні для кого не секрет, що Сумське НВО знаходиться на межі банкрутства. Кожного тижня представники влади та обслуговуючих організацій звітували про готовність до опалювального сезону, а коли його потрібно починати для них стало «сюрпризом», що газу не буде. Продаж приміщень лише частково вирішує проблему, до ситуації необхідно підходити глобальніше. Необхідно запускати роботу заводу на повну потужність – це вирішить проблему не лише котельні, а й заборгованості по зарплатам, сплати ЄСВ, через, яке ще донедавна працівники могли залишитись без субсидії. Необхідно залучати інвесторів, шукати замовлення та перш за все керівництво заводу повинно знайти спільну мову із представниками місцевої влади», – впевнений голова Сумської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Володимир Мельніченко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору