УЗД лімфатичних вузлів допоможе виявити чи спростувати серйозні захворювання. Як підготуватися до обстеження?

Здоров'я, Послуги 11:00, 5.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Лімфатична система вимагає особливо пильної уваги і своєчасної турботи про її здоров’я. Адже саме від того, в якому стані вона перебуває, залежить імунітет організму і наша здатність протистояти недугам. ⠀

Лімфатичні вузли — це частина імунної системи людини

 Вони відіграють роль біологічних фільтрів, що перешкоджають поширенню в крові мікроорганізмів, токсичних речовин і ракових клітин. ⠀

Майже будь-який, навіть неявний і уповільнений, патологічний процес в організмі веде до змін у розмірах і структурі лімфатичних вузлів. ⠀

В організмі дорослої людини їхня кількість коливається від 400 до 1000. Вони розташовані групами по кілька десятків або поодиноко, з’єднані між собою за допомогою лімфатичних судин. Зазвичай вузли прощупуються під підборіддям, пахвами, на шиї, в паху, ліктьових, підколінних зонах, черевних і грудних зонах. У цих місцях вони розташовані неглибоко.

Причина зміни форми або розмірів лімфатичних вузлів в будь-якій з цих зон може бути встановлена за допомогою проведення ультразвукового дослідження.

Чому відбувається запалення лімфовузлів?

 За нормального функціонування організму лімфовузли навіть не пальпуються. Якщо вони стали більшими, щільнішими, змінили форму або стали більш рухливими, треба звернутися до спеціаліста. Лікар визначить, які ділянки необхідно обстежити. Щоб отримати точний діагноз, окрім об’єктивного, використовують також метод ультразвукового дослідження.

Причинами запалення можуть бути інфекційні, вірусні, гематологічні та бактеріальні захворювання; грибок, паразити, хламідії; венеричні захворювання; злоякісні пухлини; тромбофлебіти, трофічні виразки; артрити, артрози.

Як підготуватися до ультразвукового дослідження лімфовузлів?

 Ультразвукова діагностика лімфатичних вузлів не вимагає спеціальної підготовки й проходить безболісно. Пацієнт лягає на кушетку, оголює відповідну ділянку на тілі. Лікар наносить на цю зону спеціальний гель для покращення чутливості сканера, після чого досліджує її. Процедура триває 15-20 хвилин.

Не займайтесь самолікуванням. Спочатку зверніться до лікаря, який направить на те обстеження, яке Вам потрібно.

В залежності від направлення лікаря, спеціалісти кабінету УЗД записують пацієнтів на діагностику одного або одразу кількох органів. Все це в комплексі допомагає встановити правильний діагноз і розпочати вчасне лікування.

Детальна інформація та запис за телефонами 073-175-82-40, 099 173 56 22.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору