У водоймах Шосткинщини рибу рятують від задухи

Природа 14:50, 10.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Взимку водойми області вкрили сніг та льодовий покров, товщиною від 10 до 20 см, а це вкрай  несприятливі умови для зимівлі риби. Через наявність товстого шару льоду, вкритого снігом, немає доступу повітря з атмосфери до води, світовий потік не проходить через сніговий покрив.  Ці погодні умови призводять до зменшення кількості кисню у воді, що загрожує виникненню заморних явищ, інформує Сумський Рибоохоронний Патруль.
 Задля покращення умов зимівлі гідробіонтів та попередження явищ задухи фахівці Сумського рибоохоронного патруля спільно з громадськими інспекторами та небайдужими рибаками провели меліоративні заходи: прорубали лунки та ополонки і встановили у них снопи для запобігання подальшого замерзання. Спільними зусиллями за допомогою бурів та свердла було прорубано майже 200 лунок на озерах в с. Погребки та в с. Остроушки Шосткинського району. В ополонки встановлено очерети.
 Також ведуться спостереження за температурним та кисневим режимами водойм. За результатами інструментально-лабораторного контролю, що проводився в кінці січня, вміст кисню на водосховищах і озерах – в межах норми, від 8,0 до 11,2 мгО2/дм3, на річках – від 6,1 до 9,8 мгО2/дм3, на ставках дещо нижчі показники, на деяких становить менше мінімально допустимого рівня (3 мгО2/дм3). Тому такі заходи необхідні для покращення умов зимівлі водних біоресурсів.
 Відомство рекомендує проводити аерацію води. Для цього використовують підвісні мотори. Перемішування води з повітрям збагачує її киснем. Аерацію води проводять за допомогою мотопомп, відкачуючи її на лід, з метою подальшого стоку в ополонку. Хороші результати дає встановлення повітряних компресорів, які накачують повітря через сифони, що встановлюють на дно водойм.
 Сумський рибоохоронний патруль звертається до громадян: перебуваючи на водоймах, не будьте байдужими – допоможіть рибі перезимувати, подбайте зараз про свій майбутній улов!
 У разі виявлення передумов виникнення задухи, просять повідомляти на телефон «гарячої лінії» Управління: (096) 838-25-70 або 77-90-13.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору