У Сумському онкодиспансері офіційно відкрили лінійний прискорювач для опромінення злоякісних пухлин, – ОВА

Влада, Медицина 11:41, 5.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Учора перші пацієнті розпочали проходити лікування на сучасному лінійному прискорювачі Halcyon, який встановлений у відділенні променевої терапії Сумського онкологічного диспансеру, повідомляє голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
Все, про що багато говорили в теорії, побачили на практиці. Сучасний апарат забезпечує максимально комфортні умови для роботи лікаря і для пацієнта.
Система відрізняється надзвичайною пропускною здатністю, адже процедура в середньому займає 15 хвилин.
А найголовніше – це точність дії. Прискорювач діє виключно на пухлину, не вражаючи при цьому здорові тканини, – пояснив очільник Сумської обласної військової адміністрації.
 Лікарі вже говорять про те, що непогано було би придбати ще один подібний апарат, адже до Сумського онкодиспансеру вже їдуть на лікування люди з сусідніх областей.
 Для пацієнтів лікування безкоштовне, оскільки входить в пакет променевого лікування від НСЗУ .
 За словами Живицького, відтепер у Сумському онкологічному диспансері можуть лікувати пацієнтів будь-якого віку з пухлинами різної локалізації.
 Опромінювати на лінійному прискорювачі можна 95% пухлин всіх різновидів. Це і новоутворення молочної залози, злоякісні пухлини органів травлення, новоутворення органів малого таза і підшлункової залози, пухлини головного мозку, злоякісні ураження передміхурової залози, рак легень, ЛОР-онкопатологія.
 – Дякую всім, хто долучився до збору коштів на придбання прискорювача. Це якраз той випадок, коли і одна гривня була дуже важливою. Наразі продовжимо ремонті роботи – приведемо до ладу фасад приміщення. Міська влада обіцяє навести порядок на території, – зазначив Живицький.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору