У Шостці вперше відбулась мистецька резиденція “АртШурф: Північ України” +Відео
Поділитися в
Копіювати посилання

Мисткиня, кураторка та співорганізаторка мистецької резиденції “АртШурф: Північ України” Катерина Шиман розповіла, що у Шостці відбуватиметься мистецька резиденція “АртШурф: Північ України”. Ця резиденція проводиться в рамках культурно-мистецьких ініціатив громадського об’єднання “Лаврські художні майстерні” та за підтримки відділу культури Шосткинської міської ради і Шосткинського краєзнавчого музею.
– Подія спрямована на зміцнення культурно-мистецької діяльності нашого краю, щоб за допомогою підтримки культурно-мистецького фронту підтримати і Збройні Сили України. Резиденція складатиметься з двох програм. Це основна і паралельна. На основну програму було оголошено Open Call. Митці з усієї України подавали свої заявки, роботи. Кураторський склад, до якого входили досвідчені мистецтвознавці, які вже мають великий досвід роботи, обирали серед цих претендентів. І, до речі, їх було немало. Було обрано 10 учасників. Їх потім ще відсортували до 8. Ці учасники з різних куточків України – і з Маріуполя, і зі Львова, і з Чернігова, і з Дружби… Паралельна друга програма складатиметься з місцевих художників. Ця подія є ланкою сполучення між мистецтвом України і нашим містом, – зазначила Катерина Шиман.
В.о. директора Шосткинського краєзнавчого музею Ігор Сірий повідомив, що на Шосткинщині традиційно проводиться пленер, а резиденція проходить вперше. І такий досвід дуже корисний.
Начальник відділу культури та туризму Шосткинської міської ради Ігор Фатун звернувся до учасників мистецької резиденції:
– Цей захід ми проводимо вперше. Мені дуже хотілося б Вам побажати натхнення, творчості і приємно провести цей відрізок часу у нашому місті!
Учасниця мистецької резиденції “АртШурф: Північ України” Олена Хомякова подякувала за запрошення:
– Я займаюся сучасним мистецтвом, живописом, графікою. І мене завжди цікавила тема того, як буде розвиватися наше майбутнє. Все це було до війни, а зараз багато художників присвячують своє мистецтво подіям сьогодення. І у моїх роботах теж ця тема присутня.
Ще один учасник Ярослав Борут розповів, що працює з перформінгом, плівковою фотографією, digital-ілюстраціями, відкритий до всього…
21-річна учасниця з Чернігова Ольга Коваль, яка нині вчиться на кінооператора, поділилася, що їй більше подобається статичне зображення, фотографія:
– Нещодавно була на резиденції в Литві, зараз хочу лишатися в Україні і спробувати, що таке резиденція в Україні. Це завжди цікаво.
Учасник “АртШурф: Північ України” Павло Пономаренко зазначив, що це перша його резиденція. Вважає себе художником класичного кубізму:
– Працюю в різних техніках: гравюра, графіка, живопис…
Учасниця мистецької резиденції Олена Мордик розповіла, що коли планувала поїхати сюди, то хотіла просто змінити місце, знайти новий простір, щоб реалізувати свої ідеї:
– Але коли сюди приїхала, то зрозуміла, що мені дуже не вистачало дізнатися про морфологію Північної України.
Євген Коршунов поділився, що тут побачив можливість створити нову роботу, тому вирушив у Шостку:
– Хочу тут помалювати. Займаюсь і живописом, і рисунком, також відео. Тут хочу створити графічну серію…
Руслана Ключко, яка навчається на відділенні графіки та книжкової ілюстрації, вказала, що має на меті дослідити місцевість, де народилася. Родом мисткиня з Хутора Михайлівського і північно-східний регіон – її маленька Батьківщина. Їй важливо дізнатися про історію, культуру, традиції.
До участі в “АртШурф: Північ України” залучені різнопланові митці – це і фотографи, і художники, і відеографи, літератори. Організатори заходу максимально охопили широкий спектр мистецького кола. У рамках “АртШурф: Північ України” передбачена насичена культурно-мистецька програма, яка дасть натхнення на створення мистецького продукту. Його представлять на завершальній виставці.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: