У Шостці відзначили захисників Донецького аеропорту + Відео

Армія, Влада, Нагорода 16:44, 14.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

У неділю, 16 січня, в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Напередодні дати вшанували «кіборгів» і у Шостці. Урочистості відбулися у міській раді.

– У ці дні 2015 року українська армія захищала Донецький аеропорт. Це була точка, де Україна показала свою силу, українські солдати показали свою відвагу і мужність стояти до останнього за нашу незалежність, незалежність України. Бої були надзвичайно складні. Донецький аеропорт був повністю зруйнований, але жоден солдат української армії не відступив. Були втрати наших мужніх Героїв, у тому числі і шосткинців, – зазначив шосткинський міський голова Микола Нога.

Очільник Шосткинської громади урочисто вручив нагороди голови Сумської обласної адміністрації двом шосткинцям, які проявили мужність і героїзм під час захисту Донецького аеропорту.

Одна з нагород – Івану Євдокименко була вручена посмертно, його батьку. Нагадаємо, Герой був відправлений на захист Донецького аеропорту на бронетранспортері. Ворог підбив бронетранспортер. На жаль, у цьому бої шосткинець загинув.

Ще одну нагороду урочисто вручили шосткинцю Олександру Салову – це найстарший «кіборг», який не відступив, був на захисті аеропорту до останнього і сьогодні залишається захисником України.

– Найвідважніший, доброволець… Ніхто його не змушував іти і не просив… Він був на передовій увесь час, у тому числі й у Донецькому аеропорту! Дякуємо! – розповів про Героя шосткинський міський голова.

Учасник АТО/ООС Олександр Салов подякував громаді та її керівництву за пам’ять:

– Дякуємо, що не забуваєте про нас, і тих, хто загинув, і тих, хто поранений, і за тих, хто й зараз б’ється і стоїть на передових рубежах нашої Вітчизни!

Військовий комісар Шосткинського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Руслан Риков пригадав:

  – Коли розпочалися в державі ці страшні події, хлопці з Шостки, незважаючи на те, підлягають вони мобілізації чи не підлягають, чи підходять за віком, станом здоров’я – усі були біля військового комісаріату. Всі виявили бажання захищати державу і виконати свій патріотичний обов’язок.

Шосткинський міський голова підкреслив:

– Шосткинці з давніх давен заради Батьківшини, наших людей, могли жертвувати собою. І особливо в боях за Донецький аеропорт, де взяла участь не лише регулярна українська армія, а й добровольчі батальйони.

Учасник добровольчих формувань Віталій Ляшок розповів про нагороджених:

– Іван та Олександр були представниками саме добробатів. Іван воював в УНСО-батальйоні. Олександр був у складі ДУТПС. Тільки добровольців туди брали, там точилися такі бої… І він виявив бажання, його відібрали. Але у нього на той момент не було каски, без якої не допускали в бій. І він бігав і казав: «Знайдіть мені каску! Я хочу поїхати!». Він мав можливість і вже повинен був виїжджати звідти на ротацію, але своє місце в транспорті, який вивозив з терміналів хлопців, залишив для поранених, і не поїхав. Тому залишився на ще одну ротацію, під час якої був поранений. А Іван загинув мужньо, прикриваючи відхід хлопців, які були з ними. Він врятував життя не одній людині! Бої, у яких вони взяли участь, були зразком мужності і героїзму, без усякої патетики! Дякуємо Вам щиро.

Микола Євдокименко, батько загиблого Героя Івана Євдокименка, розповів про сина:

– Як на мою думку, він поспішав жити. Прийшов після Майдану і каже: «Там наші хлопці стоять. Там вирішується доля України. Ну все, батя, я, іду!». Куди? Ми якраз картоплю копали…Каже: «Туди, де треба нам».

Олександр Салов згадує про відродження міці української армії:

– Ми у якійсь мірі стояли біля витоків… Була вже армія, але не дуже міцна. І ми, наші командири були прикладом для армії…

Шосткинський міський голова підкреслив:

– Ми повинні допомагати усім військовим, які стоять на захисті нашої України. Таких хлопців у нас достатньо. Тому, якщо ви знаєте таку сімю, якщо хтось потребує допомоги, підказуйте, будемо разом з Вами, як влада, допомагати. Вони заслуговують на найвищу шану і допомогу!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору