У Шостці стартувала школа фермерства та кооперації «Максимум із гектару» в посилення продовольчої безпеки мешканців громади

 Поділитися

Поділитися в

З початком повномасштабної війни самозабезпечення першочергових потреб населення продуктами харчування, у т.ч. і власного виробництва, стало, як ніколи, актуальним. Адже через агресію рф, тимчасову окупацію і оточення, логістичні маршрути доставки продуктів до громад було порушено.

Тому у Шосткинській громаді стартувала програма для посилення продовольчої безпеки мешканців. Вона проходить за підтримки грантової програми «Підтримка органічного сектору в Україні», ініційована об’єднанням «Органічна ініціатива» та за сприяння керівництва Шосткинської громади, зокрема міського голови Миколи Ноги.

Днями керівник ГО «Органічна Україна. Північ» Андрій Мараховський та фермер Шосткинщини, лідер з органічного землеробства на Сумщині Андрій Марченко провели першу зустріч з учасниками проєкту. Це мешканці нашої громади, які займаються здебільшого органічним землеробством, вирощуванням власної натуральної продукції. Серед них і пенсіонери, і молодь, і представники багатодітних сімей та інших соціально незахищених верств населення…

Їм безкоштовно вручили кошики із основним посадково-посівним матеріалом, засобами захисту рослин із розрахунку на 5 соток городу. За допомогою групи у Viber усіх учасників проєкту будуть консультувати щодо вирощування сільськогосподарської продукції, ділитися досвідом аж до збору урожаю восени. Мета – зібрати як можна більше урожаю з кожного гектару і бажано екологічно чистої продукції.

Під час заходу учасникам було також запропоновано за підтримки донорів проєкту провести аналіз ґрунту на ділянках, щоб надалі знати, які добрива необхідно вносити. Також прозвучала ідея створення у Шосткинській громаді власного банку посадкового матеріалу.

За словами сільськогосподарського дорадника та керівника громадської спілки «Органічна Україна. Північ» Андрія Мараховського, за результатами проведеного опитування, 65% населення недоїдають, бо мають не достатньо продуктів чи коштів, щоб їх придбати. Проблему і покликана вирішити «Школа фермерства та кооперації «Максимум із гектару» на Сумщині. Цьогоріч стартував уже шостий сезон «Школи».

– Кожен сезон – це 10 зустрічей. Ми зустрічаємося на різних локаціях і допомагаємо фермерам визначитися, що робити, як робити. Фокусуємо діяльність саме на органічній продукції, бо ми за здоровий і якісний продукт харчування, – каже А.Мараховський.

За словами Андрія Марченка, городникам дають можливість виростити органічний і натуральний продукт, консультуватимуть, як це зробити, але суворо дотримуватися органічних принципів ніхто не вимагає. Обирати, як і що вирощувати на своїй ділянці, будуть самі городники.

У жовтні планують підвести підсумки проєкту і перевірити, наскільки мешканці громади можуть забезпечити власні домогосподарства необхідними овочами. Якщо вдасться досягти позитивних результатів, такий досвід за підтримки міжнародних донорів будуть масштабувати не лише у Шостці, а й у інших громадах.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору