У Шостці пройшов семінар-нарада з питань дотримання вимог санітарного законодавства у перукарнях та салонах краси

 Поділитися

Поділитися в

 Днями у Шостці пройшов семінар-нарада з питань дотримання вимог санітарного законодавства при наданні населенню послуг з індустрії краси. У заході взяли участь відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шосткинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області, спеціалісти відділу економіки та підтримки підприємництва Шосткинської міської ради та представники перукарень і салонів краси міста та району.

Як зазначає ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області, знання вимог санітарного законодавства та їх дотримання допоможуть працівникам закладів краси уникнути порушень та ризиків стати осередками хвороб людей та належно підготуватись до перевірок.

 Держпродспоживслужба зазначає, що наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04 серпня 2020 року №1788 затверджена уніфікована форма Акту, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) та перелік питань щодо проведення такого заходу з дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення в перукарнях та салонах краси. Ознайомившись з переліком питань та нормативно-правових актів, представники та майстри індустрії краси ознайомились з інформацією, що саме буде перевірено у закладах. Зокрема до зацікавленої авдиторії було доведено основні положення ДСПіНу 2.2.2.022-99 «Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів»:

 • Перукарні можуть розташовуватися в окремих будівлях і в торгових центрах. Також допускається розміщення на перших поверхах житлових будинків з обладнанням входу, окремого від входів до квартир.
 • Перукарні обладнуються водопроводом, каналізацією, опаленням, вентиляцією. Вентиляційні системи перукарень, вбудованих в житлові будинки, встановлюються окремо від вентиляції цих будинків.
 • Склад та площі основних, робочих та допоміжних приміщень повинні відповідати санітарним вимогам. Перукарні повинні мати мінімальний набір приміщень: санвузол, кімнату відпочинку та прийняття їжі, комору. Санвузли обладнуються умивальною раковиною, до якої підводиться холодна та гаряча вода. За відсутності централізованого гарячого водопостачання, обов’язковим є встановлення електричних проточних обігрівачів.
 • Виробничі приміщення перукарень повинні мати природне та штучне освітлення.
 • Стіни, стеля, підлога всіх приміщень повинні бути гладкими, рівними, дозволяти проведення вологого прибирання та дезінфекції.
 • Для дезінфекції приміщень і інструментарію дозволяється використання дезінфекційних засобів, зареєстрованих в МОЗ України.
 • Персонал повинен мати необхідну кількість комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування, не менше 2.
 • Інструменти після кожного використання підлягають обов’язковому знезаражуванню дезінфектантами та стерилізації.
 • Для проведення стерилізаційної обробки в перукарні допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію.
 • Приміщення перукарні до початку або після закінчення роботи підлягають щоденному ретельному вологому прибиранню із застосуванням дезінфектантів.
 • Протягом робочого дня проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, яких торкаються відвідувачі (ручки дверей, ручки крісел, раковини для миття волосся, полиці робочих місць тощо), а раз на місяць перукарня закривається на одну зміну для проведення дезінфекції і загального прибирання всіх приміщень.
 • Прання використаної білизни проводиться в пральні або в перукарні (режим прання при температурі 90◦С). Прання білизни вдома забороняється.
 • Працівники перукарень повинні проходити попередні (перед прийняттям на роботу) та періодичні медичні огляди.

 Також увагу присутніх звернули на те, що карантин досі триває, тому робота закладів побутового обслуговування повинна здійснюватися відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України від 9.05.2020 №20.

 Спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шосткинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області наголосили: дотримання вказаних вимог та рекомендацій убезпечить як відвідувачів, так і працівників закладів індустрії краси від різних захворювань, а також забезпечить комфортні умови перебування в цих закладах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору