У Шостці громадськість та представники влади обговорили проблему тарифів на тепло + Відео

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 28 січня, була запланована зустріч представників влади Шостки, громадськості та теплопостачального підприємства «Харківенергоремонт» для обговорення тарифів на тепло. Та офіційно запрошене керівництво теплопостачального підприємства не з`явилося.

В. о. заступника міського голови Ольга Ткаченко запропонувала завітати для обговорення тарифів безпосередньо у робочий кабінет до виконавчого директора ШП «Харківенергоремонт» Миколи Будашного у приймальні дні.

– Це четвер. 2-3 представники прийдемо до нього, усе буде в межах Закону, – зазначила Ольга Ткаченко

Координатор ініціативної групи Ольга Шабельникова підрахувала:

Будашний своєму інтерв’ю заявляє про те, що підприємство має заборгованість перед НАК «Нафтогаз» близько 200 мільйонів гривень. Біля 100 мільйонів, як він каже, – заборгованість населення. Так ось згідно актів планової перевірки вони у 2017 році перерахували зі своїх рахунків лише 51% коштів, отриманих від населення. В 2018-му році там взагалі біля 44%. Як підсумок, врешті вони не заплатили біля 90 мільйонів НАК «Нафтогазу».

Представник ініціативної групи Денис Линок обурений:

– В 2019 році «Харківенергоремонт» надсилає лист до виконавчого комітету. І виконавчий комітет підіймає вартість відшкодування за втрати тепла від ТЕЦ до споживача з 13% до 18,3%! Не видно результатів цієї інвестиційної програми. Гроші їм виділили, їх освоїли, а ми чомусь норми витрат збільшуємо. З 2014 року діяла програма «Теплих кредитів». Люди утеплили фасади, замінили вікна, двері, бюджетні організації (дитсадки, школи) утеплились. Де економічне обґрунтування? Чому з 13% до 18,3%?

За словами начальника Управління економіки Шосткинської міської ради Дар`ї Гребенюк, підприємством-надавачем послуг був наданий технічний розрахунок щодо норм втрат тепла в тепломережах, на основі чого було прийняте відповідне рішення:

– По містам Сумської області суми норми втрат по тепломережам 23%.

Координатор Офісу розвитку громади Андрій Сурай запропонував провести аудит від сторонньої фірми, яка перевірить і вкаже, яким повинен бути процент відшкодування теплопостачальному підприємству втрат норм тепла по тепломережам у Шостці.

Депутат Шосткинської міської ради Володимир Кушнірьов зазначає:

– Чому, коли НКРЕ КП прийняв рішення збільшити тарифи, вони («Харківенергоремонт») збільшили тарифи одразу, наступного дня буквально, а коли прийнято рішення про зменшення тарифів для населення та інших споживачів, вони не поспішають, кажуть, що це рекомендований лист?

Дар`я Гребенюк пояснила:

– У 2019 році була прийнята постанова Кабінету Міністрів 1082, коли було різке падіння ціни на природний газ. КабМін цією постановою в рекомендованому характері дозволив підприємствам здійснювати перерахунок з грудня 2019 року до закінчення опалювального періоду у квітні 2020-го за бажанням підприємства. «Харківенергоремонт» є ліцензіатом НКРЕ КП. Неодноразово приймалися рішення виконкомом, щодо зобов’язань та рекомендованого характеру керівництву «ХАЕР», щодо перерахунку відповідного тарифу. Здійснено було перерахунок за 1 місяць, це грудень, 10,6 %. На сьогодні діючий тариф з 1 грудня 2020 року 1, 710 з ПДВ. Застосовується тариф 1,602.

Присутні склали ряд пропозицій щодо зменшення тарифу на теплопостачання: розробити проект рішення про не виділення коштів на «ХАЕР» з бюджету на ремонт турбін і т. ін.; переглянути договір оренди та підняти розмір плати;розглянути питання перерахунку ставки тепловтрат; розглянути питання можливості енергоаудиту на «ХАЕР»; створити групу і потрапити на прийом до виконавчого директора «ХАЕР» М.Будашного.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору