У Шосткинському районі споживачів просять повідомляти про необґрунтоване підвищення цін на соціально значущі товари

Споживач, Ціни 14:52, 27.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Як зазначає ГУ Держпродспоживслужби у Сумській області, спеціалістами Шосткинського управління проводиться щоденний моніторинг, а робочими групами двічі в тиждень, за встановленням цін на товари роздрібної торгівлі, що мають істотну соціальну значущість, а саме: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупу гречану, цукор кристалічний, птицю (тушки курячі), молоко, олію соняшникову, масло вершкове, сіль бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне та овочі.

 Так, з кінця березня фахівці Шосткинського управління ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області , в тому числі і спільно із робочими групами, здійснили понад 2633 моніторингових обстежень цін на товари в супермаркетах, невеликих крамницях та на автозаправних станціях. На ринках спеціалісти управління провели 61 обстеження.

 На початку проведення заходів контролю було встановлено, що деякі суб’єкти господарювання підвищили ціни на низку товарів. Було виявлено 35 випадків встановлення підприємцями роздрібних цін із завищеними рівнями торговельних надбавок (від 12 до 36 %) на окремі продовольчі товари, які мають істотну соціальну значущість (борошно, цукор, гречка, олія та паливо). Це порушення п. 41-12 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236. Робочою групою Шосткинської громади було складено 19 протоколів за фактами підвищення цін.

 З усіма суб’єктами господарювання провели роз’яснювальну роботу щодо обов’язковості дотримання вимог чинного законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін на продовольчі товари в умовах воєнного стану. А ціни на вищезазначені товари, відповідно, знижено до економічно обґрунтованого рівня. Протягом трьох останніх місяців фактів підвищення цін не встановлено.

 Робота щодо забезпечення стабілізації цінової ситуації на основні продовольчі товари, лікарські засоби, бензин та дизельне пальне на території Шосткинського району продовжується.

 Шосткинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області закликає суб’єктів господарювання здійснювати реалізацію продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість для населення, за економічно обґрунтованими цінами. А покупців – повідомляти про підвищення цін:

Шановні споживачі! Якщо ви виявили необґрунтоване підвищення цін на продовольчі товари, що мають істотну соціальну значущість, надсилайте до Шосткинського управління Держпродспоживслужби в Сумська області звернення, у якому зазначайте наступну інформацію, необхідну для належного розгляду питань, а саме: повне найменування суб’єкта господарювання (ТОВ, ПП, ПрАТ – юридична особа, ФОП), адресу його місцезнаходження (юридичну адресу), адресу його місця провадження господарської діяльності (фактичну адресу об’єкта торгівлі), факт порушення ним державних регульованих цін. До звернення додавайте копії чеків та інших підтвердних документів (за наявності) тощо.

У разі отримання всієї необхідної інформації Шосткинським управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області буде вжито вичерпних заходів щодо запобігання можливим порушенням вимог законодавства у сфері ціноутворення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору