У шосткинському дитячому садку “Дзвіночок” успішно впроваджують STREAM-освіту + Відео

Освіта 15:00, 9.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Вже понад півстоліття вихователі  закладу дошкільної освіти №1 «Дзвіночок» допомагають  маленьким шосткинцям розвивати свої природні здібності, таланти, зростати здоровими та щасливими.

Директор закладу дошкільної освіти №1 «Дзвіночок» Ольга Неселевська зазначає:

– У закладі в 11-ти вікових групах виховується більше 230 дітей. Працює 45 працівників: 21 педагог та 24 працівники обслуговуючого персоналу.

З 2018 року заклад у свою роботу впроваджує альтернативну інноваційну програму «Stream-освіта або стежинки у всесвіт».

– Поштовхом до початку цієї роботи був Всеукраїнський семінар, який відбувся у квітні 2018 року, і на який я потрапила. Ми зацікавились цією програмою, придбали, почали вивчати разом з вихователями. Четвертий навчальний рік ми працюємо за цією програмою. Вона, в першу чергу, націлена на формування тих компетентностей, з якими діти мають жити в майбутньому. Сьогодні не так важливо навчити дітей знань, наскільки важливо навчити дітей самостійно вчитися впродовж усього життя, – розповідає Наталія Шалда вихователь-методист дитсадку №1 «Дзвіночок».

Головна відмінність програми «Stream-освіта» від стандартних програм в тому, що вона передбачає зовсім інший підхід до організації навчально-виховного процесу.

– Вивчення нової теми відбувається не за предметами, тобто не через математику окремо, не через ознайомлення з оточуючим світом окремо, не через розвиток мовлення окремо, а через глибоке занурення в саму тему. Дитина має отримати образ нового через «бачу», «чую», «відчуваю», «граю» і «творю», – додає Наталія Шалда.

Один із основних напрямків програми – формувати у дітей культуру інженерного мислення.

– «Йди сюди, слухай мене» сьогодні вже не діє, якщо в дитини емоційно створена мотивація, зацікавленість запитанням, емоційним образом, цікавою подією, то дитина сама буде брати участь у цьому процесі, і ви її звідти не витягнете, – пояснює вихователь-методист.

Пропрацювавши за програмою понад 4 роки, у навчальному закладі дійшли висновку, що вона ідеально підходить для роботи з сучасними дітьми. Переваги у навчанні віддають практичним формам роботи. Маленькі вихованці з задоволенням долучаються до запропонованих вихователями активностей. Головне – у процесі навчання діти не повинні залишатися пасивними спостерігачами.

Основний напрям роботи – інжиніринг. Він передбачає роботу дітей з конструктором. Тут конструюють не лише класичним традиційним конструктором, а й лего-конструкторами, будь-якими матеріалами.

Впроваджені у закладі освітні інновації високо оцінили у Сумському обласному департаменті освіти та запропонували взяти участь у Х Міжнародній виставці до Дня дошкілля.

У керівництва дитсадку«Дзвіночок» багато планів на майбутнє. Головна мета – всебічний гармонійний розвиток маленьких вихованців.

Деталі – у сюжеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору