Дерматолог

У Шосткинській громаді продовжує зростати кількість хворих на коронавірус + Відео

Здоров'я, Медицина 13:00, 3.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

За минулу добу, 2 лютого, в Україні  зареєстровано рекордну кількість нових випадків COVID-19 – це 39 620. За прогнозами науковців – ще більші показники захворюваності можуть бути у середині лютого.

Кількість хворих на коронавірусну інфекцію в Шосткинській громаді також продовжує стрімко зростати.

З початку року в громаді зареєстровано 1126 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них по місту Шостка – 1022 та селам громади – 104.

Станом на 3 лютого у Шостці 787 активних осередків захворювання, ще 73 – у селах Шосткинської громади.

Протягом останнього тижня збільшилася кількість як амбулаторних, так і стаціонарних хворих.

“Вчора з нашої громади на вірусологічне дослідження до Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб було доставлено близько 900 зразків біологічного матеріалу, на сьогодні опрацьовано більше 300 проб, з них вже 71% маємо позитивних ПЛР результатів, в роботі залишається 600 зразків”, – розповіла Наталія Хроменко, завідувачка відділенням організації епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Шосткинського районного відділу «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

За минулу добу одужало 46 осіб з міста та 2 особи з сільської місцевості. З початку року померло 5 мешканців громади.

Із загальної кількості ковідних хворих значна частка має щеплення від коронавірусу.

“Хочу зазначити, вакциновані особи мають значно легший перебіг хвороби, серед них менший відсоток госпіталізації і смертності”, – наголошує епідеміолог.

Штам “Омікрон”, який наразі переважає на території Сумської області, має короткий інкубаційний період, він поширюється у 8 разів швидше за Дельту. В основному вірус розмножується у верхніх дихальних шляхах і лише у 10% випадків він уражує глибокі відділи легень.

У більшості людей спостерігається легкий перебіг хвороби, як при звичайній застуді, тому люди часто продовжують активне життя, не підозрюючи, що переносять коронавірус і заражають оточуючих. Омікрон може починається з головного болю, невисокого підняття температури. Новими симптомами коронавірусу є біль у вухах та різкий біль у горлі.

Омікроном хворіють усі вікові категорії. Насамперед це працездатне, активне населення, але наразі  спостерігається зростання захворюваності на COVID-19 серед дітей: з початку року в 1,7 рази збільшилася питома вага зареєстрованих випадків серед дітей. Однак діти переносять захворювання легше ніж дорослі.

Зараз хворіє близько 140 дітей громади, у яких лабораторно підтверджено коронавірусну інфекцію.

За останню добу від COVID-19 одужало 8 дітей.

“У зв’язку з реєстрацією випадків захворювань на COVID-19 серед дітей, станом на 03.02.2022 на самоізоляції перебуває 38 класів (груп) в навчально-виховних закладах та 3 групи в закладах дошкільної освіти”, – констатує Наталія Хроменко.

Через погіршення показників захворюваності на коронавірус вже очікується перехід до червоного рівня епідемічної небезпеки щонайменше дев’яти регіонів України, в тому числі і Сумської області.

Медики вкотре нагадують, що коронавірус поширюється дуже швидко. Щоб знизити швидкість передачі інфекції необхідно:

  1. Бути свідомими та зменшити соціальну активність. Людям похилого віку краще  без нагальної потреби, не виходити з дому.
  2. Головне – не панікувати.
  3. Правильно носити маски.
  4. Дбати про гігієну рук, приміщення, а також речей, якими найчастіше користуєтеся
  5. Регулярно провітрювати приміщення.
  6. Дотримуватися соціальної дистанції в 1,5 метри, особливо з тими, хто має симптоми респіраторного захворювання.
  7. За можливості організувати для співробітників умови для дистанційної роботи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору