У обласній адміністрації обговорили, як зберегти кадровий та технічний потенціал працюючих підприємств Сумщини в умовах загальної мобілізації

 Поділитися

Поділитися в

 Вимоги до бронювання військовозобов’язаних працівників з початку травня стали значно жорсткішими. Через це з’явилась загроза зупинки технологічних процесів на підприємствах області через брак кваліфікованих робочих рук, повідомляє голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.
 У Сумській обласній військовій адміністрації відбулася нарада з питань роботи виробничих підприємств на території області. За словами Живицького, вирішили спробувати залучити до роботи, замість мобілізованих працівників, старшокурсників денної форми навчання.
 Мова ведеться не лише про виробничу практику, а й про поєднання студентами четвертого, п’ятого, а подекуди і третього курсів навчання і роботи за спеціальністю.
 Ректори СумДУ та СНАУ підтримали таку пропозицію. Мовляв, вона відповідає нагальним потребам вишів у працевлаштуванні студентів.
 Заклади вищої освіти, за їх словами, мають потужну базу спеціалістів, які можуть забезпечити будь-які потреби підприємств у робітниках.
 Ректори також порадили звернути увагу на студентів третього курсу, які приходять до вишу після закінчення училищ та коледжів, адже це фактично вже готові робітники, які мають практичні навички.
 Домовились до початку наступного тижня візуалізувати бази даних студентів, із зазначенням спеціальності, додаткових навичок і т.ін., відповідно до існуючих запитів від роботодавців. Доступ до них матимуть керівники підприємств, установ та організацій, які потребують робітників.
 Координаційним центром рішень стане департамент економіки. Тут готуватимуть пакетні пропозиції під кожен конкретний запит.
 Також в ході засідання обговорили тему заборгованості за електроенергію.
Сумська обласна військова адміністрація має право вето на відключення боржників від електроенергії.
– Ми розуміємо який зараз час і до кожної з ситуацій підходимо досить виважено, але, на жаль, борги накопичуються. Аби не допустити кризової ситуації в енергетичній галузі Сумщини, вирішили опрацювати з боржниками механізм реструктуризації боргів. Сподіваюсь на розуміння та конструктив у цьому питанні між сторонами процесу, – зазначив Живицький.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору