У маршрутках Шостки встановлять GPS-трекери + Відео
Поділитися в
Копіювати посилання

Про це йшла мова під час чергового засідання «Офісу розвитку громади».
– Технологія встановлення GPS-датчиків є у багатьох містах країни. Пасажирам це великий плюс. Питання ми розглядали раніше, але за датчики треба платити кошти, Микола Петрович (ред. – Нога) сказав, що у рамках експерименту місто оплатить ці речі, тобто перевізникам не потрібно буде вкладати кошти, – зазначив координатор Офісу розвитку громади Андрій Сурай.
Розробник платформи GPS-моніторингу Олександр Андрусенко пояснив, що система вже відпрацьована і працює в Конотопі. Потрібно тільки живлення і система автоматично підключається до серверу.
– Ми надаємо трекери безкоштовно. На них є пломба, якщо вона буде ціла, у разі виходу з ладу трекера, ми замінимо його безкоштовно. У Конотопі оплачується тариф зараз біля 7 гривень з однієї маршрутки. В Україні це найнижчий тариф. Система працює онлайн. Можна власникам маршруток відстежувати, де були їх машини, система передає дані до сервісу. Також ми надамо відображення даних у міському додатку «Шостка», – каже Олександр Андрусенко.
Шосткинський мміський голова Микола Нога глибоко переконаний: якщо пасажир стоїть на вулиці і бачить, що скоро приїде автобус, він почекає:
– 100 відсотків, що пасажиропотік збільшиться. І я просив би поставитися до цього питання з розумінням, щоб ми у напрямку прогресу далі йшли для надання цієї послуги для нашої громади.
Долучилися до обговорення і перевізники.
– 3-й, 24-й та 26-й маршрутам дуже добре «допомагає» маршрут Собичеве. От є рішення виконкому, згідно якому вони мають право зупинятися лише на зупинках біля «Універмагу», «Успіхк», м’ясокомбінату та 6-ї школи. А вони зупиняються на всіх зупинках і доїжджають не до автостанції, а аж до Нового ринку, – каже перевізник Григорій Луценко.
На думку міського голови, необхідно створити комфортні умови для пасажирів. І одна з умов – це обладнання GPS-трекерами громадського транспорту:
– У кінці кінців усі будуть мати GPS. Світ розвивається по цьому шляху.
– У мене по 4 автобуси на першому та сьомому маршруті. Трекер забитий під певну машину, а якщо у мене сьогодні пішов на пригородній рейс, а наступний він повинен по місту їхати. Як тоді бути? – цікавиться перевізник Юрій Довбиш.
Розробники пояснюють, що трекер встановлюється на машину, а коли вона повертається на маршрут, трекер це розуміє. Система не буде позначати машину в полі, а лише на маршруті.
Трекери на маршрути вже почали видавати. Прийнято рішення ставити трекери на схожі маршрути, щоб не виникало суперечок між перевізниками. Перші трекери встановлять та почнуть тестувати у автобусах на маршрутах 3, 24 та 26. Згодом планують залучати і приміські маршрути.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: