Сервис Центр

«Твоя краплина є для когось морем…» або Виховуємо майбутніх донорів

Акція, Милосердя 17:10, 18.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

 У «Biopharma Plasma Шостка» відзначили переможців літературного конкурсу на тему донорства, привітали жінок зі святом весни та підвели підсумки найромантичнішої акції «Донорство – це любов»

 Останній час для Шосткинського відділення Сумського обласного центру служби крові видався дуже насиченим. Підвели підсумки і з гучною концертною програмою нагороджували учасників та переможців дитячого літературного конкурсу «Донорство – це вчинок», потім особливу увагу відчули на собі жінки-донори, яких приємно порадували сюрпризами напередодні Міжнародного дня. Впродовж кількох тижнів з успіхом проходила акція «Донорство – це любов». А завершився цей святковий цикл заходів розіграшем поїздки до Львова та романтичної вечері у ресторані для донорських пар. Але про все по порядку.

Народна мудрість говорить, що добрі справи потрібно робити вже сьогодні, аби не пошкодувати про щось завтра. Саме тому «Biopharma Plasma Шостка» займається не лише своєю основною місією –  заготівлею компонентів крові, але й формуванням донорської культури у жителів регіону.

З якого ж віку люди повинні розуміти важливість донорства та відповідально ставитись до свого здоров’я, аби мати можливість допомогати іншим? Відповідь проста: основи донорської культури закладаються в дитинстві. У розвинених країнах це робить держава – адже саме вона передусім зацікавлена у тому, щоб її громадяни якісно і своєчасно отримували необхідну допомогу, у тому числі – й переливання крові.  Тому пропаганда донорства в суспільстві – це стратегічний національний інтерес кожної країни, справа державної ваги.

На жаль,  в Україні  з цим ситуація катастрофічна. У нас найчастіше згадують про донорів і донорство взагалі уже коли хворий гостро потребує компонентів крові – а їх нема.

Системну ж роботу з виховання і залучення донорів на півночі Сумщини взяли на себе Сумський обласний центр служби крові та «Biopharma Plasma Шостка»

ДОНОРІВ ПОТРІБНО ВИХОВУВАТИ З ДИТИНСТВА

«Ми інформуємо населення про те, що донорство – це справа державної ваги, що це безпечна, корисна і почесна місія. Але для виховання ставлення до донорства, як до стратегічно важливої для країни справи, цього недостатньо. Тому зараз ми беремо на озброєння досвід країн Європи, де майбутніх донорів виховують мало не з дитсадка і кожен житель країни готовий прийти на допомогу іншим, якщо йому, звичайно, це дозволяє здоров’я. Ми йдемо цим шляхом – і обрали в союзники Шосткинський міський центр естетичного виховання. Коли у нас проходять донорські акції і свята, присутні бачать, що нашими помічниками є творчі діти Сумщини, які дарують донорам свої творчі доробки – літературні твори, танці, пісні, міні-спектаклі і декламацію віршів, цікаві флешмоби і замальовки з  пленерів юних художників», – говорить координатор донорського руху Шосткинщини Оксана КЕДЯ.

В результаті в  своєму віці (а це в основному 10-13 років) діти вже знають і добре розуміють, наскільки донорство важливе для країни в цілому, для хворих людей. А ті, кому вже є 14 і більше, це взагалі дуже переконливі пропагандисти донорського руху у своїй сім’ї, школі, гуртках тощо. Часто діти вдома розказують про донорство такі речі, які їх батьки просто не знали. І саме ці батьки часто стають постійними донорами.

 ПРО ДОНОРСТВО – ТВОРЧО

Вже близько п’яти років  в Сумській області втілюється  масштабний проект «Голос крові: ми – українці!», у якому виховання донорської культури у підростаючого покоління є однією із складових виховання патріота України.

«Голос крові» – довготривалий проект центру служби крові та позашкілля області. Він проводиться з метою залучення учнівської молоді до активних форм історико-краєзнавчої, пошуково-дослідницької, волонтерсько-благодійної, художньо-мистецької роботи.

Цього разу у Шостці юні таланти змагалися літературно. Захід проводився спільними зусиллями центру «Biopharma Plasma Шостка», відділу освіти Шосткинської міської ради, КУ «Шосткинський міський центр естетичного виховання», «Шосткинської телекомпанії «Телеком-Сервіс» (інформаційна підтримка).

Школярі загальноосвітніх та вихованці позашкільних навчальних закладів міста представили на розгляд журі свої творчі роботи, у яких розкрили тему  життєвої необхідності донорства.

Конкурс проводився серед двох вікових категорій – 9-13 років та 14-17 років.

РЕАЛЬНІ ТА ФАНТАСТИЧНІ ІСТОРІЇ ПРО ДОНОРІВ

«В майбутньому я теж хочу стати донором заради чужих посмішок», «у Шостці є такий Центр, де люди стають донорами – почесними жителями нашого міста та нашої планети», – ось з таких прекрасних та глибоких фраз починалися твори юних учасників літературного конкурсу – «Донорство – це вчинок».

Діти описували реальні історії, коли переливання рятувало життя конкретних людей, а ще фантазували на цю тему – вигадували персонажі та обставини.

«У червоному мозку озброєні військові лейкоцити проводили навчання нововироблених антитіл. Обстановка нагадувала військовий ліцей…», – у жанрі фентезі описала те, що відбувається у «швидкому потоці крові» переможниця конкурсу у віковій категорії 14-17 років, вихованка Центру естетичного виховання Анастасія РАЇНА.

Ще одна призерка конкурсу, учениця 8 -В класу, КУ «Шосткинський НВК: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей» Маргарита ДОРОШ написала твір «Спасибі…» – це реальна історія про хлопчика Богдана, який заліз на залізничний вагон, аби зробити круте селфі, але його вразило струмом. Хлопцю було потрібне переливання. “Центр на вулиці Знаменській допоміг у кроводачі родичам хлопця” і він вижив. Твір закінчується словами вдячності до донора: «Богдан, помітивши дядька Володимира, вмить скочив у його міцні руки, якось урочисто, зворушено і щиро промовив на вухо: «Спасибі, спасибі, спасибі за допомогу, за здану кров…»

 Ксенія ЛАЗАРЕНКО, яка навчається  в Шосткинській МАН, отримала спеціальний приз за глибокі римовані рядки:

Твоя краплина для когось є морем,

І донор – справді велика людина.

Твій гідний вчинок врятує від горя,

Сім’ю велику й маленьку родину…

 Сподобались журі і вірші учениці 8–А класу Шосткинського НВК Божени ЖУРАВКИНОЇ:

Усіх я закликаю: кров не проливати.

А краще для життя запропонувати віддати,

Бо в словах класика є істина, як криця,

Бо людська кров є кров, а не водиця.

 ЮНИМ ТАЛАНТАМ  – ПРИЗИ ВІД КОМПАНІЇ «БІОФАРМА»

Загалом свої творчі погляди на донорство представили 17 учасників у різних вікових категоріях. А призові місця розподілили наступним чином:

Номінація «Проза», 9-13 років:

І місце – Дорош Маргарита, учениця 8-В класу, КУ «Шосткинський НВК: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей»

ІІ місце – Ревенок Марія, учениця 6-А класу, КУ “Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 ”

ІІІ місце – Радченко Софія, учениця 7-Б класу, КУ «Шосткинська гімназія»

Номінація «Проза», 14-17 років:

І місце – Раїна Анастасія, вихованка «Зразкового художнього колективу «Студія образотворчого мистецтва «Мальва» КУ «Шосткинський міський центр естетичного виховання»

ІІ місце – Довбик Ігор, учень 9-Б класу КУ “Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11”

ІІІ місце – Буйницька Руслана, вихованка гуртка «Біологія рослин» КУ «Шосткинська міська станція юних натуралістів».

Номінація «Вірші», за креативний творчий підхід:

Журавкина Божена, учениця 8–А класу КУ «Шосткинський НВК: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей»

Лазаренко Ксенія, вихованка гуртка «Мої перші професійні проби» КУ «Шосткинська міська МАН учнівської молоді».

За перемогу у конкурсі ці діти отримали приємні сюрпризи від «Biopharma Plasma Шостка» та грамоти від відділу освіти Шосткинської міськради. Проте компанія «Біофарма» оцінила творчі старання кожного – і без солодких подарунків не залишився ніхто.

ТЕМА, ЩО НАДИХАЄ

Виховання донорської культури у підростаючого покоління – робота захоплююча та вдячна. А ще вона творча та надихаюча! На церемонії нагородження переможців літературного конкурсу “Донорство – це вчинок” прозвучав вірш, написаний педагогом. Ірина ДОМАЩЕНКО, керівник «Народного художнього колективу» студії сучасного танцю «Шарм» так надихнулася темою донорства, що і сама написала поезію.

Звісно, що «Biopharma Plasma Шостка» не залишила таку прекрасну ініціативу без уваги і віддячила пані Ірині приємним сюрпризом.

Від імені міської влади Шостки переможців конкурсу, їх керівників та всіх присутніх у глядацькій залі привітала заступник міського голови м. Шостка Оксана ШАПОВАЛ. Вона висловила слова вдячності всім учасникам творчого  заходу та побажала подальших перемог.

Наше завдання – навчити тих дітей, які народилися вже в незалежній Україні не тільки любити свою країну всім серцем, а й думати про її майбутнє, прищеплювати їм те найкраще, що ми, українці, зберегли та чого досягли. Виховувати готовність допомоги ближньому – це частина нашої ментальності. Прекрасно, що є такий проєкт як «Голос крові», прекрасно, що відбувся такий літературний конкурс. Що наші діти вже сьогодні розуміють важливість та благородність місії донорства! – сказала пані Оксана.

Як виявилося, пані Оксана і сама небайдужа до цієї теми, бо вже не один рік є донором, тому не з чуток знає про необхідність та корисність справи.

Директор Шосткинського міського центру естетичного виховання Володимир КИСЕЛЬОВ зазначив:

– Ми вже давно співпрацюємо з Сумським обласним  центром служби крові у рамках соціально-освітнього національно-патріотичного проєкту «Голос крові: ми – українці!». Прагнемо аби процес виховання донорської культури у шкільної молоді був творчим та цікавим. Сподіваюся, що літературний конкурс, який відбувся –  не останній. Сьогодні було дуже приємно і дітям, і їх педагогам і, звісно ж, батькам!

Для учасників заходу співали неймовірно талановиті вокалісти, а танцями сцену запалювали найкращі дитячі хореографічні колективи Шосткинщини. Захід пройшов яскраво, творчо та на позитивних мажорних нотах. Конкурсанти, учасники та глядачі залишилися задоволеними. А щоб з юними талантами Шосткинщини  і їх найкращими творами могли ознайомитися всі бажаючі, ми  опублікували інформацію про них на сторінці «Biopharma Plasma Шостка» у мережі  Фейсбук.

СОЦСК – ФЛАГМАН НОВОЇ СЛУЖБИ КРОВІ В УКРАЇНІ

 Чому ж вихованню донорської культури приділяється стільки уваги? Справа в тому, що на сьогодні служба крові в Україні знаходиться в критичному стані. У той час, як за рекомендаціями ВОЗ в країні має відбуватися 30-40 донацій на тисячу населення, в реальності цей показник втричі менше. На цьому безрадісному фоні виділяється лише Сумщина, де відбувається 61 донація на тисячу населення (в обласному центрі, який є столицею донорського руху – 241!).

Причина такої різниці – те, що наша область має унікальний центр крові, створений на засадах державно-приватного партнерства. Приватний інвестор – компанія Вiopharma – вклав у реконструкцію та модернізацію центру понад 3,5 млн. доларів США, щоб компоненти крові, які він заготовляє, були повністю безпечними для реципієнтів та придатними для виготовлення ліків. Сучасний європейський заклад служби крові став першим в Україні, де проводиться ПЛР-обстеження компонентів крові та їх лейкофільтрація, що значно знижує ризик ускладнень після переливання крові. Окрім комфортних умов і гарантованої безпеки для здоров’я, донорів приваблює у СОЦСК можливість безкоштовного обстеження на найкращій апаратурі провідних європейських виробників, підвищена донорська компенсація та різноманітні цікаві донорські акції.

Досвід роботи СОЦСК  був настільки вдалим, що його було поширено спочатку на обласному рівні, а потім і на всю країну. Зараз відділення СОЦСК з таким же обладнанням і технологіями працюють у Шостці та Конотопі, сучасні плазмацентри розпочали роботу в Черкасах, Києві, Дніпрі та Харкові.

 АКЦІЯ, ЩО ЗАПАЛЮЄ СЕРЦЯ

Всім містам, де є плазмацентри Вiopharma, пощастило – адже там компанія провела акцію «Донорство – це любов». Її мета – популяризація культури донорства в Україні.

Акція стартувала 25 січня і мала закінчитись 14 лютого саме у День закоханих. Але ж любов – це штука непередбачувана, тому, зважаючи на шалену популярність, акцію було продовжено до 4 березня.

Протягом цього періоду закохані пари здавали разом плазму, отримували миттєві подарунки й ставали учасниками розіграшу поїздки до Львова чи романтичної вечері на двох в ресторані у своєму місті. А головним призом була поїздка на двох до Єгипту.

Загалом в акції, мета якої – популяризація донорства в Україні, взяли участь понад 2000 пар. А це значить, що близько 2600 літрів плазми, із яких зроблять ліки, врятують чиїсь життя. І вдячні пацієнти також зможуть жити, творити, любити.

У Шостці на період акції плазмацентр відвідали 95 пар, із них 8 пар прийшли на донацію вперше. Концентрація любові у центрі «зашкалювала».

У «Biopharma Plasma Шостка»  довго думали, кому довірити честь рандомним шляхом обрати переможців акції і ця людина у нас з’явилася. Це Вікторія КИСІЛЬ, фахівець з соціальної роботи компанії «Бель Шостка Україна», яка напередодні Міжнародного жіночого дня завітала до Центру з пропозицією привітати жінок-донорів. Компанія «Biopharma» теж приготувала солодкі подарунки для всіх жінок, які приходили на донації напередодні свята, але пропозиція «Бель Шостки Україна» стала справжнім сюрпризом і свято стало вдвічі приємнішим. Пані Вікторія привезла корисні та практичні подарунки, які знадобляться у господарстві кожній жінці. А їй, як представнику соціально відповідального підприємства зробили відповідну приємну пропозицію – допомогти визначити переможців акції «Донорство – це любов».

Отож, з легкої руки Вікторії Кисіль щасливими переможцями розіграшу стали дві пари:

Андрій та Ольга МОРОЗОВИ поїдуть до Львова на романтичний вікенд;

Оксана та Максим ЛУПИК отримали сертифікат на романтичну вечерею в «Montana Pizza Shostka».

Фінальний всеукраїнський розіграш головного призу – поїздки на двох до Єгипту відбувся в м.Черкаси. Саме туди для розіграшу відправили  всі анкети шосткинських пар (крім переможців). Але цього разу фортуна посміхнулася парі із Харкова.

 ВНЕСОК В ОЗДОРОВЛЕННЯ НАЦІЇ

 Подібні акції та ініціативи є надзвичайно важливими. Адже культура донорства в Україні на досить низькому рівні. Наразі в Україні кількість донацій крові та її компонентів складає 11-13 на 1000 населення, а це втричі менше, ніж рекомендовано ВООЗ. Тому будь-які активності та інформаційна підтримка з популяризації донорства є вагомим внеском в розвиток та оздоровлення нації України.

Ми дуже цінуємо своїх донорів і намагаємося впроваджувати різні програми лояльності, щоби додати романтичного настрою й надихнути їх на подальші донації. Адже у світі не існує замінників крові чи її компонентів, тому саме завдяки небайдужим донорам створюються ліки, які рятують онкохворих, поранених, хворих на гемофілію, немовлят з гемолітичною хворобою чи жінок під час складних пологів, – констатують в компанії Biopharma.

А ми нагадуємо, що дуже цінуємо та завжди раді нашим дорогим донорам – людям, які діляться частинкою себе заради порятунку інших.

Не забувайте, що перед донацією необхідно дотримуватися донорської дієти: три дні не вживати анальгетики та аспірин, два дні – алкоголь, добу – жирну, смажену, копчену їжу, молокопродукти, яйця, горіхи, насіння. Вранці легко поснідати та з паспортом і ідентифікаційним кодом прийти до центру крові.

 Чекаємо Вас: м.Шостка, вул. Знаменська, 6

 Більше інформації – на сторінці Biopharma Plasma Шостка та за телефоном гарячої лінії 0 800 600 003.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору