Трудове рабство: на Сумщині роботодавця, який економив на трудовому колективі, притягли до відповідальності

Закон, Робота 12:28, 9.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

До Управління Держпраці у Сумській області надійшло звернення від Олени (ім’я змінено), яка писала від імені всього трудового колективу. одного із закладів громадського харчування міста Суми. Це була піцерія, яка користувалася популярністю серед жителів міста. Олена зазначила, що працює в закладі близько року, робочий день триває по 12 годин, згідно графіка, який їй встановлює роботодавець, але заробітну плату їй та колегам виплачують менше «мінімалки». Вона просила Держпрацю допомогти відновити трудові права працівників у даному закладі.

Інспектори праці, ознайомились зі зверненням, вийшли на позаплановий захід державного нагляду (контролю), згідно процедури, встановленої чинним законодавством. В ході інспекційного відвідування було встановлено ряд порушень нормативно-правових актів з питань трудового законодавства: в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, організації робочого часу та часу відпочинку працівників та оплати праці, у тому числі проведення розрахунків при звільненні.

– Умови праці людей просто вражали до глибини душі, – повідомляє Управління Держпраці в Сумській області. – Так прикро бачити, коли роботодавець зовсім не цінує свій колектив та нехтує обов’язками. Так один працівник, який працював за сумісництвом, кожного місяця відпрацювавши повну місячну норму праці отримував за свою роботу 1000 грн., і така заробітна плата у жінки була протягом всього 2019 року. На питання інспектора: «Чому у працівника заробітна плата не відповідає розміру фактично відпрацьованого часу?» роботодавець просто відповів: «Так вона ж сумісник, навіщо їй платити більше?». 

Вищевказаний заклад працював кожен день до 23 год 00 хв., але працівники, які працювали на вечірній зміні ніколи не отримували заробітну плату за роботу у нічний час. Подібна ситуація була і зі святковими днями – їх також на підприємстві не оплачували.

За результатами інспекційного відвідування фахівці Держпраці склали акт, внесли роботодавцю припис та притягнули до адміністративної відповідальності керівника і головного бухгалтера.

В підсумку підприємство виконало вимоги припису в повному обсязі, надавши інспекторам праці підтверджуючі документи, серед яких були відомості на виплату коштів працівникам більш, ніж на 100 000 грн.

Управління Держпраці у Сумській області нагадує роботодавцям про необхідність дотримання вимог чинного законодавства:

– Не забувайте платити своїм працівника гідну заробітну плату. Натомість ви отримаєте сталий розвиток вашого бізнесу, зацікавлених працівників та позитивний імідж серед конкурентів.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору