Теплопостачальні підприємства Шосткинського району заборгували за доставку газу 10 млн. грн.

ЖКГ, Фінанси 18:13, 2.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Станом на початок серпня теплопостачальні компанії міста Суми за розподіл газу заборгували 23 млн. грн., Шостинського району – 10 млн. грн., Охтирського – 10 млн. грн., Конотопського – 500 тис. грн., Білопільського – 600 тис. грн., Роменського – 600 тис. грн. Така тенденція порушує фінансову стабільність роботи АТ «Сумигаз» та стан розрахунків між учасниками ринку, повідомляють у компанії.

«Відповідно до законодавства, оператори ГРМ не мають права здійснювати розподіл газу теплопостачальним підприємствам, які мають заборгованість за попередні періоди. Тому ми завчасно інформуємо місцеві органи влади, підприємства ТКЕ, регулятора, громади про ситуацію з розрахунками теплових підприємств за розподіл газу. Оскільки несвоєчасний початок опалювального періоду або припинення транспортування природного газу до котелень взимку неминуче призведе до соціальної напруги», – зазначає комерційний директор АТ «Сумигаз» Денис Черненко.

У 2021 році підприємства, які виробляють тепло, продовжили нарощувати заборгованість за розподіл газу перед АТ «Сумигаз». Якщо на початок липня 2020 року сума боргів складала 6,6 млн. грн., то цього року вона досягла – 44,7 млн. грн. Мова про підприємства, які мають взимку забезпечувати теплом тисячі домогосподарств та непобутових споживачів, серед яких є школи, дитсадки та інші установи.

Напередодні осінньо-зимового періоду заборгованість теплових організацій за доставку газу ставить під загрозу не лише сам початок опалювального сезону підприємствами ТКЕ, а й підготовку газових мереж до найбільшого сезонного навантаження. Адже саме влітку проводяться планові роботи з модернізації газових мереж, здійснюється більша частина робіт із встановлення нового газового обладнання, заміни ділянок газопроводів. Ці заходи спрямовані на забезпечення стабільної доставки газу впродовж опалювального сезону до домоволодінь й підприємств Сумщини.

Так само через системні неплатежі з боку виробників тепла газорозподільна компанія може відчувати проблеми з виплатою заробітних плат працівникам, які зараз активно задіяні в проєктах редизайну та модернізації газових мереж, що належать державі.

Загалом 30% доходів АТ «Сумигаз» отримує саме за послуги розподілу газу, надані теплопостачальним компаніям. Тому зменшення рівня розрахунків з боку підприємств ТКЕ негативно позначаються не лише на внутрішньому фінансовому стані газорозподільного підприємства, а й на його контрагентах. Зокрема, на взаєморозрахунках з ТОВ «Оператор ГТС України».

 

Довідка. Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Сумигаз» – єдина на території Сумської області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. Система газопостачання Сумщини – це 12 тисяч км газових мереж. Клієнтами компанії є понад 4 тисячі підприємств, установ і організацій та 386 тисяч сімей, що становить 75% від загальної кількості домогосподарств області. Річний обсяг розподілу складає близько 600 млн. куб. м природного газу. АТ «Сумигаз» забезпечує робочими місцями 1,9 тис. працівників та належить до одного із найбільших платників податків у Сумській області.

 

 

 

 

 

Фото на сайті www.golos.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору