Сюрпризи жовчного міхура, або коли пора на УЗД?

Медицина, Послуги 19:40, 8.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Жовчний міхур – один із «особливих» органів, здатних у прямому сенсі готувати сюрпризи. Такі сюрпризи є несподіваним нападом сильних болів у животі праворуч десь під ребрами, який називають «жовчною колікою».

Жовчний міхур служить чимось на кшталт резервуара, що збирає і зберігає жовч до потрібного моменту, а потім викидає її для потреб травлення. Якщо жовч починає погано “зберігатися” або “застоюватися”, то змінюється її склад. Далі все залежить від того, наскільки далеко зайшов процес…

Але починається все з порушення нормальних скорочень жовчного міхура – він скорочується або дуже швидко і сильно, або дуже слабко і повільно. Обидва ці порушення призводять до неправильного жовчовиділення та зміни складу жовчі, а в довгостроковій перспективі — до утворення каменів.

Найчастіше до цього призводять похибки у харчуванні, коли ми переїдаємо або їмо багато жирної, смаженої, копченої їжі. У деяких людей додатковий внесок у розвиток хвороб жовчного міхура робить високий рівень холестерину, порушення гормонального фону, прийом деяких ліків, спадкова схильність. Стреси, емоційна та нервова напруга також веде до порушення функцій жовчного міхура. Саме тому останньою стадією, жовчнокам’яною хворобою частіше страждають жінки після критичного віку. Хоча останніми роками хвороби жовчного міхура сильно «помолодшали» і дуже часто виявляються навіть у дітей!

Відчуття, розташовані вгорі живота (біля шлунку) чи під ребрами справа найчастіше пов’язані із захворюванням шлунку чи жовчного міхура, а окремих випадках навіть кишечника. Відрізнити їх один від одного самостійно дуже складно. При огляді живота лікар легко визначає, що саме призвело до появи симптомів. Підказати може зв’язок із прийомом їжі: при появі симптомів після їжі найімовірніше проблема пов’язана з жовчним міхуром або шлунком. Якщо симптоми з їжею чіткого зв’язку не мають, є підстави припускати проблему з кишечником.

Більш точно поставити діагноз допомагає УЗД. Пройти ультразвукову діагностику можна у «Північ Медікал». Це гарантія якісного обстеження, завжди високоточні результати. У кабінеті УЗД в Шостці є сучасне устаткування, яке забезпечує чітку візуалізацію стану внутрішніх органів. При направленні лікаря пацієнтів записують на діагностику одного або одразу кількох органів в залежності від направлення. Все це в комплексі допомагає встановити правильний діагноз і розпочати вчасне лікування.

Детальна інформація та запис за телефонами: 073-175-82-40, 099 173 56 22.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору