Сумщину відвідала делегація з Туреччини. Ця країна допомагатиме відбудовувати нашу область

 Поділитися

Поділитися в

Учора, 12 вересня, Сумщину відвідала делегація Туреччини у складі Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні Ягмура Ахмета Гульдере, Першого Секретаря Посольства Ількера Озсуера та координатора Турецької агенції з питань розвитку та співробітництва Джунейта Есмера. Про це повідомляє голова Сумської військової адміністрації Дмитро Живицький:

– Дякую Послу Туреччини за те, що відгукнувся на моє запрошення і, незважаючи на реалії сьогодення, разом з колегами взяв участь в офлайн спілкуванні щодо шляхів відновлення та зміцнення співробітництва.

Представники машинобудівного кластеру, легкої промисловості, лісової галузі, вищих навчальних закладів озвучили пропозиції, де ми можемо співпрацювати найбільш ефективно, – зазначає Живицький.

Гостей ознайомили з масштабами втрат та руйнувань внаслідок збройної агресії рф.

– З Туреччиною Сумщину пов’язують давні та дружні стосунки і міцні економічні зв’язки.

 За підсумками минулого року зовнішньоторговельний обіг склав 101,2 млн дол США. За кілька останніх років даний показник збільшився у 2,5 рази.

Потенціал для співробітництва є і у сфері машинобудування. Зокрема, для реалізації спільних проєктів із виробництва обладнання для газо-та нафтопереробної галузі, атомної енергетики, хімічної промисловості, залізничного транспорту, – повідомив очільник ОВА.

Крім того, обласна влада обговорила з представниками Туреччини спільну роботу у дорожній галузі. А саме  використання турецьких мобільних асфальтних заводів з метою швидкого відновлення наших доріг.

Розглядається можливість навчання в Туреччині рятувальників ДСНС та медичних працівників.
Обговорили і спільні навчальні програми для студентів, запровадження курсів вивчення турецької мови у Сумах.

Для підтвердження нашої відкритості, готовності до співпраці і обміну досвідом Живицький запропонував створити на Сумщині турецько-український культурний центр:

– Впевнений, що наші дружні відносини зовсім скоро будуть мати і практичні результати, – сказав голова ОВА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору