Сумщина увійшла до пілотного проєкту МОЗ: передбачаються поетапні зміни в системі охорони здоров’я

Медицина 20:39, 23.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

На засіданні профільної комісії обласної ради була презентована модель розвитку Сумського госпітального округу.

Як повідомив керівник обласної військової адміністрації Дмитро Живицький, Сумщина увійшла до пілотного проєкту МОЗ разом з Київською та Чернігівською областями. Передбачаються поетапні зміни в системи охорони здоров’я упродовж 2-3 років.

Головна мета цього етапу медичної реформи − формування спроможної мережі лікарень, яка дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, що відповідають міжнародним стандартам та практикам.

Система будуватиметься за принципом госпітальних округів.  За реформою, кожна область розглядається як окремий госпітальний округ, в рамках якого лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні, загальні.

Що це означає? Наднакластерні лікарні: максимально оснащені сучасним обладнанням та надаватимуть найширший спектр послуг. Кластерні медзаклади: отримання медичних послуг при найбільш поширених хворобах. Загальні лікарні: базові медичні послуги для пацієнтів однієї або кількох громад.

У кожній лікарні планується зробити приймальне відділення, пункт постійного базування екстреної медичної допомоги, лабораторію, аптеку, харчоблок та патологоанатомічне відділення.

Обласна влада ініціювала створення й так званих «Лікарень прикордоння». Таких на Сумщині, що знаходяться в зоні ризику через війну, – 7. Стандарти їх фінансування планують змінити, підвищити і створити там хірургічні відділення. Це необхідно для екстреного порятунку життя.

Залишається сімейна медицина. Вводиться поняття «лікарні громад».

Сьогодні на Сумщині 90 закладів охорони здоров’я. Не всі з них конкурентоспроможні та можуть надавати якісні послуги. Внаслідок війни пошкоджені 11 медичних закладів, ще 2 зруйновані вщент. За попередніми підрахунками збитки від руйнації лікарень – 60 млн. грн., а пошкоджених – 13 млн. грн.

Уся програма розрахована на декілька років і за попередніми розрахунками вартуватиме 7,7 млрд. грн. Кошти на її впровадження надійдуть від міжнародних донорів і Європейського банку реконструкції та розвитку.

«Модель, розроблена для Сумщини, оптимальна і сформована з урахуванням доступності обслуговування населення та індивідуальних особливостей регіону: протяжність, щільність населення, дороги тощо», – зазначив Дмитро Живицький.

Члени комісії одноголосно підтримали спільне бачення. Наступний крок – розгляд проєкту на пленарному засіданні обласної ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору