Сумщина сьогодні зустрічала Президента України!

Візит 15:22, 28.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

 Як повідомляє Сумська обласна військова адміністрація, Володимир Зеленський відвідав Охтирку, Тростянець та Суми, вручив державні нагороди військовим та мирним жителям та Охтирці – відзнаку «Місто Герой», а також оглянув вокзал у Тростянці, який росіяни в минулому році використовували як одну з вогневих позицій, склад окупантів та катівню.
«24 лютого, коли ворог заводив свою техніку на нашу землю, багатьом ці колони здавалися дійсно майже нескінченними. Але наші українські стугни, джавеліни доводили сміливість людей, бо це є головна зброя – фундаментальне відчуття українців, що воля варта захисту. Українці спалили, розбили і вигнали ту нескінченність. В боях за Охтирку, за всю Сумщину українці виборювали захист для інших міст і сіл України», – зазначив Глава держави.
 В Охтирці та Тростянці поряд з військовими, які захищали Сумщину, Володимир Зеленський відзначив звичайних жителів, котрі, кожен на своєму місці, виборювали свободу нашій землі.
 Так, Орден княгині Ольги ІІІ ступеня отримала завідувач відділення Центру соціальних послуг Чернеччинської сільської ради Лідія Іванівна Шаповал, під час постійних обстрілів та бомбардувань згуртувала колектив для догляду за людьми похилого віку задля збереження їх життя.
 Орденом «За мужність» ІІІ ступеня відзначений начальник цеху товариства «БРОКЕНЕРГІЯ» (Охтирська ТЕЦ) Олег Вікторович Крамінський. Він під постійними обстрілами забезпечив підтримку теплового та водо-хімічного режиму роботи станції до її повного знищення. Оперативно організував пошуково-рятувальні роботи після бомбардування станції та координував роботу аварійних служб щодо ліквідаціїнаслідків руйнувань.
 Орденом «За мужність» ІІІ ст., на жаль, посмертно відзначена соціальний робітник Великописарівського центру надання соціальних послуг Тетяна Олексіївна Скоркіна. Вона загинула під час доставки продуктів та ліків своїм підопічним – людям похилого віку ворожий снаряд вибухнув за кілька метрів від неї.
 Орденом «За мужність» ІІІ ст. теж посмертно відзначена підприємець Вікторія Володимирівна Іванова. Нею було створено групу у Viber для збору та систематизації даних стосовно пересування ворожої техніки та особового складу ворожих військ. За допомогою голосових повідомлень вона передавала інформацію про розташування, кількість та особливості розміщення окупаційних військ. Під час однієї з перевірок Вікторія Іванова була затримана окупантами та пізніше вбита.
 Орден «За мужність» ІІІ ст. отримала мама Сергія Івановича Проневича Антоніна Іванівна. Тренер-викладач спортивного клубу «Олімпієць» Боромлянської сільської ради протягом березня 2022 року коли село Боромля знаходилося в окупації, за власною ініціативою проводив диверсійно-розвідувальну роботу на території громади. Самотужки знищив коктейлями Молотова вісім одиниць ворожої техніки. При черговому поході в розвідку був поранений військовими російської федерації, взятий в полон та закатований в березні 2022 року.
 Орден «За мужність» ІІІ ступеня з рук Президента України отримав старший майстер Тростянецької дільниці «Сумигаз» Сергій Андрійович Гончаренко. Неодноразово, під обстрілами забезпечував проведення зварювальних робіт на пошкоджених ділянках газопроводу Тростянця та прилеглих сіл, які перебували в окупації. Двічі рятував колег під обстрілами.
 Крім того, начальник дирекції залізничних перевезень виробничого підрозділу «Сумська дирекція залізничних перевезень регіональної філії «Південна залізниця Ситник Олена Миколаївна отримала звання «Заслужений працівник транспорту України».
«Наше завдання – робити все, щоб ніколи не забувалися імена Героїв, як живих, так і на жаль, полеглих у боротьбі з ворогом», – наголосив Президент України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору