Сумщина може стати пілотним регіоном з впровадження ряду інновацій, спрямованих на зміцнення і розвиток економіки, – Живицький

Влада, Економіка, ЖКГ 14:38, 16.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Енергетична незалежність – одна зі складових нашої повної перемоги над агресором, впевнений голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

Вже кілька місяців обласна влада працює над тим, як обійтись без газу і вугілля та запровадити інноваційні технології у різних галузях.

Минулого тижня відбулася спільна нарада керівництва ОВА з керівництвом Інституту фізики Національної академії наук.

– Громіздкі ТЕЦ з застарілим обладнанням та технологіями, давно не відповідають сучасним потребам. Під час повномасштабного вторгнення ми зрозуміли, наскільки вони вразливі та немобільні. Перспектива – це гібридні енергетичні системи на базі малих модульних реакторів і відновлюваних джерел енергії. Високотемпературний реактор працює на спеціальному капсульованому паливі, яке забезпечує безпечну роботу реактора протягом 20 років. У якості альтеративних джерел енергії застосовуються енергія сонця, вітру тощо. Провідні позиції у цьому питанні займає Канада, де вже чотири року тому затвердили «дорожню карту» розробки ММР, розробивши майже 100 проєктів їх впровадження в галузях промисловості. У рамках ухваленої Стратегії з відновлення та розвитку економіки Сумської області, розглядаємо таку можливість і для нас, – розповідає Живицький.

Також під час наради обговорили інші інноваційні проєкти, які можуть бути реалізовані на Сумщині. Це і відновлення стволів артилерійських систем, виробництво медичного обладнання, знезараження зерна.

– Наразі напрацьовуємо пакетні пропозиції для іноземних інвесторів. Потужна наукова і виробнича база є, є тестові технології. За умови залучення інвестицій, Сумщина може стати пілотним регіоном по впровадженню цілого ряду інновацій, спрямованих на зміцнення і розвиток економіки, – говорить очільник ОВА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору