Шосткинському краєзнавчому музею передали унікальні артефакти + Відео

 Поділитися

Поділитися в

Нагадаємо, улітку поблизу селища Вороніж під час археологічної екпедиції, організованої сумським педуніверситетом, було знайдено давнє поселення. Офіційно Вороніж нещодавно відвяткував 830 років. Але знахідки свідчать, що селище набагато старіше.

«Поки важко про нього казати. Необхідні подальші дослідження, щоб з’ясувати його розмір, його статус – поселення це чи городище, чи селище. Але першою знахідкою є кераміка, яка каже нам про дату ХІ ст.», – говорить Іван Кедун, кандидат наук, доцент Сумського державного педуніверситету ім. А.Макаренка.

Іван Кедун привіз до Шостки кераміку, знайдену під Воронежем. Її вже дослідили, а тепер передали до фондів Шосткинського краєзнавчого музею. Усього близько 300 предметів. Передали фрагменти кресала, точильний брусок, фрагмент черешка від ножа або стріли. Могло бути й набагато більше, говорить науковець. Адже поселення дуже пограбоване несанкціонованими пошуковцями.

Серед знахідок є й такі, які можуть належати до Х ст.

«Це може бути роменська культура. Якщо це так і якшо виявиться споруда, тоді ми йдемо у 9-10 ст. Якщо ми до нього дійдемо, це буде переворот в історії. Новгород-Сіверський, наприклад, починався з роменської культури, у цьому регіоні була ціла агломерація роменських поселень», – зазначає Іван Кедун.

Не виключено, що аналогічне поселення було й на території сучасної Шостки.

«Якщо є десь поселення на території Вороніжа по дорозі, то має бути десь поселення на території Шостки», – вважає археолог.

Міський голова Шостки Микола Нога зазначив, що місцева влада й надалі співпрацюватиме з науковцями.

«Ми кожного літа будемо організовувати експедицію і будемо продовжувати наукову роботу з вивчення історії нашого краю», – сказав мер.

Детальніше – у сюжеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору