Шосткинські депутати направили звернення до центральних органів влади щодо зменшення ціни на тепло для ФОПів

Бізнес, Влада 10:54, 19.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

На вчорашній сесії Шосткинської міської ради депутати вирішили направити звернення до Президента України, Кабінету Міністрів, Національної компанії НКРЕКП щодо стабілізації  цін на енергоносії для суб’єктів малого підприємництва.

Нагадаємо, згідно з постановою Кабміну, теплопостачальні організації можуть самостійно змінювати розмір плати за тепло. Внаслідок зростання ціни на природний газ малі та середні підприємці стали платити за централізоване опалення майже утричі більше.

«Вартість послуги з постачання теплової енергії, зазначена в платіжках за листопад та грудень 2021 року,  фактично ставить на коліна малий бізнес. Фізичні особи-підприємці, що працюють в сфері торгівлі, побутового обслуговування населення, громадського харчування не в змозі оплатити дану послугу, оскільки місячний дохід значно менший від отриманих в платіжках сум», – ідеться у зверненні.

Як розповів присутній на засіданні підприємець Олександр Калюжний, власники приміщень площею 40 кв.м. платять за опалення 8 тис. грн. Перейти на індивідуальне опалення не дозволяє закон, встановити хоча б індивідуальний лічильник обліку тепла не воліє ШП «Харківенергоремонт». А тим, у кого такі лічильники встановлені, навіть якщо підприємець перекриває батареї задля економії, все одно нараховують 50% плати за комерційним тарифом.

«А крім опалення треба заплатити  за світло, податки…», – нарікає підприємець.

У зверненні підприємці, міська рада та депутати пропонують вищим керівним органам зменшити ціну газу для ФОПів, які використовують приміщення площею до 100 кв.м. та прирівняти їх до категорії «бюджетні установи». Цим же підприємцям пропонують спростити механізм відключення від централізованого опалення та дозволити безперешкодно встановлювати індивідуальні лічильники на тепло.

Як розповів міський голова Микола Нога, аналогічні пропозиції він вже передав прем’єр-міністру України Денису Шмигалю.

«Він знає цю проблему. Вони будуть щось намагатися робити…», – сказав мер.

Фото: Микола Нога

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору