Шосткинська міська рада оголосила конкурс на створення символіки Шосткинської громади

Громада, Конкурс 16:01, 30.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

 Відповідно до розпорядження від 30.11.2021 р. №70-ОД оголошено конкурс на створення офіційної символіки Шосткинської міської територіальної громади, повідомляє Шосткинська міська рада.
 Конкурс проводиться з метою збереження історичної та культурної спадщини, утвердження звичаїв і традицій народу, сприяння розвитку туризму, відповідно статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
 Він триватиме протягом місяця, з 1 до 30 грудня поточного року. У цей час усі бажаючі можуть подати на конкурс ескізи герба та прапора Шосткинської громади. Учасники можуть подати, як одну, так і декілька конкурсних робіт у різних номінаціях.
 На II етапі, з 5 до 12 січня,  конкурсні роботи перевірять на відповідність заявленим вимогам та оберуть найкращі.
 На III етапі, з 12 до 28 січня, пройде громадське обговорення конкурсних робіт та голосування.
Після цього  офіційну символіку Шосткинської міської територіальної громади затвердить Шосткинська міська рада.
 Переможці конкурсу отримають грошову винагороду у розмірі 2000 гривень.

Вимоги до конкурсних робіт

 Ескіз герба Шосткинської міської територіальної громади повинен бути виконаний на аркуші паперу формату А-4. Робота має бути виконана в кольорі. Допускаються різні техніки виконання, у тому числі і комп’ютерна графіка. Ескіз герба повинен відображати характерні особливості старостинських округів, що входять до складу Шосткинської міської територіальної громади, містити малюнки або знаки, що здатні передати унікальність та ідентифікувати Шосткинську міську територіальну громаду серед інших громад. Повторення характерних для гербів інших громад символів і знаків, не допускається.

Ескіз прапора Шосткинської міської територіальної громади повинен бути виконаний на аркуші паперу формату А-4. Робота має бути здійснена в кольорі. Допускаються різні техніки виконання, у тому числі і комп’ютерна графіка. На ескізі прапора має бути розміщений герб або його елементи, інші символи. Співвідношення сторін прапора має становити 2:3.

Для участі у конкурсі необхідно подати (надіслати) за адресою: вул. Садовий бульвар, 14, м. Шостка, Сумська область, 41100, такі документи:

– заявку на участь у конкурсі;

– кольорове зображення герба громади (на аркуші паперу формату А-4 та    в електронному вигляді у форматі jpg, png або gif з розширенням не менше 600 dpi);

– короткий опис герба із зазначенням значення зображених елементів, символів (на аркуші паперу формату А-4 та в електронному вигляді у форматі doc, docx);

– кольорове зображення прапора громади (на аркуші паперу формату А4 та в електронному вигляді у форматі jpg, png або gif з розширенням не менше 600 dpi);

– короткий опис прапора із зазначенням значення його кольорової гамми та зображених на ньому елементів і символів (на аркуші паперу формату А-4 та в електронному вигляді у форматі doc, docx).

Перед виготовленням ескізного проєкту герба і прапора учасник конкурсу повинен:

1) виявити, вивчити і встановити зміст і причини виникнення всіх давніх знаків, що використовувалися громадою;

2) у випадку використання у давньому гербі символів, поширених в інших знаках, доповнити його додатковими геральдичними фігурами, які вказували би на приналежність нового герба конкретній територіальній громаді чи району;

3) у разі вживання у давньому гербі елементів, не придатних для використання у сучасних умовах, та у разі відсутності будь-яких даних про давні герби  розробляються нові знаки. При створенні знаків велике значення має використання сюжетів легенд, пов’язаних із виникненням та розвитком територіальної громади, розкриття змісту назви поселень, відображення якихось специфічних місцевих особливостей.

Очолює комісію з визначення переможців керуючий справами виконкому Олена Кравченко, заступник голови комісії – заступник міського голови Марина Харламова, секретар комісії – начальник загального відділу Тамара Єпик. У складі комісії також начальник відділу містобудування та архітектури Шосткинської міської ради Володимир Єфремов, начальник організаційного відділу Андрій Доценко, радник міського голови Ніна Сиваєва, в.о. директора Шосткинського краєзнавчого музею Ігор Сєрий, заступник директора Шосткинського краєзнавчого музею Олена Чанцева-Коваленко, начальник відділу культури та туризму Ігор Фатун, директор дитячої школи мистецтв Юрій Лоза, староста Вороніжського старостинського округу Валерій Ястребов, голова Громадської ради при виконавчому комітеті Шосткинської міської ради Олександр Ярига, краєзнавець Олександра Плодиста, архітектори В.Якименко, Л.Потапенко, голова правління Сумського обласного відділення Міжнародного товариства з прав людини – Українська  секція Михайло Скорик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору