Шосткинська громада – серед лідерів з виконання місцевих бюджетів в області. У області обговорили відновлення й розвиток економіки громад

 Поділитися

Поділитися в

 У Сумах  відбулась спільна нарада обласної військової адміністрації з очільниками територіальних громад Сумщини. Говорили про те, як відновити і розвивати економічний потенціал громад.
 Як зазначив перший заступник голови Сумської ОВА Тарас Савченко, серед лідерів по виконанню місцевих бюджетів Миколаївська (сільська), Попівська, Боромлянська, Комишанська, Новослобідська, Чернеччинська, Дружбівська, Андріяшівська і Шосткинська громади. Більшість громад області досягли планових показників більше ніж на 90%.
 – Щоби активізувати економічні процеси, рекомендую головам громад налагодити конструктивну співпрацю з платниками податків. Вмотивовувати сплачувати ПДФО за місцем ведення діяльності, платити податок на землю, рівномірно протягом року сплачувати ПДФО з доходів від оренди паїв і т. ін., – додав Савченко.
 Під час наради анонсували інструменти допомоги підприємцям. Пропонують громадам за рахунок резервного фонду місцевих бюджетів компенсувати вартість комунальних послуг бізнесу, який працював на забезпечення оборони області. А обласна військова адміністрація бере на себе обов’язок надавати допомогу малому бізнесу, який постраждав в результаті воєнних дій. Розмір допомоги – не більше 50% від суми завданих збитків і не більше 50 тис грн. Умови та деталі за посиланням:http://gue.sm.gov.ua/index.php/uk/991-dopomoga50
 Голів громад  ознайомили з новою стратегією Уряду, щодо підтримки бізнесу, аграріїв.
Було анонсовано спільний проект з Агенцією регіонального розвитку Сумської області щодо навчання з проєктного менеджменту. Не секрет, що в громадах часто саме таких фахівців бракує. Професійне управління проектами – запорука їх успішної реалізації.
 Серед актуальних питань, що обговорювали на нараді – підготовка громад до опалювального сезону.
 – Працюємо над тим, щоби відновити теплопостачання там, де відповідні підприємства були повністю знищені. Щодо боргових зобов’язань за газ теплопостачальниками, компенсації різниці в тарифах, чекаємо на законодавче врегулювання цього питання Верховною Радою, і паралельно працюємо над тим, щоби до зими всі громади були з теплом, – говорить голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.
 Обговорили і нюанси відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури, взаємодії з військовими формуваннями, надання гуманітарної допомоги.
– Позитивні зрушення однозначно є. Але разом з тим присутня і байдужість багатьох голів громад щодо конструктивного діалогу. Якщо громади хочуть долучати до співпраці іноземців – ми закликаємо їх запрошувати сюди, до нас на місця, аби наші партнери бачили наочно що відбувається у громадах і яка допомога найнеобхідніша. Наша мета – дати громадам реальні інструменти розвитку і підтримки. Дякую усім, хто налаштований на співпрацю, – наголосив очільник СОВА.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору