Дерматолог

Шосткинский лесхоз ежегодно высаживает в среднем 120 га лесных культур

 Поділитися

Поділитися в

Сегодня, 17 сентября свой профессиональный праздник отмечают работники лесного хозяйства.

Уже более 80 лет о лесах Шостки, Шосткинского и части Кролевецкого районов заботится ГП «Шосткинское лесное хозяйство».

Благодаря лесоводам наш район – один из самых зеленых в области и в Украине.  Его лесистость составляет 31%, что является одним из наилучших показателей по стране в целом.

– Офіційно Шосткинський лісгосп утворився у 1939 році, але лісове господарство в нас велося задовго до цього. Ще з давніх часів на території нашого району росли ліси, тут випалювали димний порох і функціонували державні лісництва – Шосткинське, яке і зараз розташоване по пров. Чехова і Шкирманівське, яке згодом перейменували у Миронівське. Коли утворився Шосткинський лісгосп, то до нього ввійшло Собицьке лісництво, яке відносилось до Новгород-Сіверського хімлісгоспу і Пиротчинське, що належало Кролевецькому лісгоспу, – рассказывает главный лесничий ГП «Шосткинский лесхоз» Петр Балабон.

50-е годы

Приоритетными направлениями деятельности нового предприятия, как и сейчас, являлись лесовосстановление, уход за лесом, охрана от пожаров, браконьеров. Закладывались питомники, выращивались саженцы лесных культур, залеснивались поля, которые стали непригодны для сельскохозяйственной деятельности.

Так в 50-е выглядела лесопожарная станция лесхоза

К примеру, Воронежскому лесничеству под посадку лесных культур были отведены все колхозные земли.

– Крім лісозаготівлі проводилась і переробка деревини, випускались товари господарського призначення: тара для ящиків, гнули полоз, ободи для коліс, в’язали мітли, випускали столярні вироби… З часом держлісгосп почав модернізуватись, збудували цехи переробки, закупили автотехніку, трельовщики. Ця робота завжди була планомірною, і на сьогоднішній день ми маємо техніку, яка повністю відповідає вимогам часу.  Дворучну пилу, якою лісоруби працювали раніше, вже можна побачити тільки в музеях, – говорит главный лесничий.

Раньше, чтобы произвести погрузку бревен в лесу, машину загоняли в специальную яму. 50-е годы

В лесных рассадниках, помимо основных лесообразующих пород – сосны и дуба, начали выращивать деревья второго яруса: клен, рябину, кусты третьего яруса – орешник, бузину…

– Ми звикли вважати, що бузина – то наша місцева культура, але мало хто знає, що свого часу у лісгоспі її спеціально розводили і висаджували на ділянки. Акація біла – це також не наша порода, її вирощували у розсадниках. Вона вводилася у лісові культури з метою отримання виноградного кілка. Згодом це стало не актуально, адже дерев’яний кілок замінили на бетонний стовпчик.  Але насадження акації залишились і  продовжували розмножуватись вже природнім шляхом. Американський клен, який колись також вирощували через розсаду, тепер вже перетворився майже на бур’ян – настільки його стало багато.  Дуб червоний – це теж не наша порода, але він залишився, знайшов свою нішу. Цей вид дуба високоврожайний, що має неабияке значення для збереження видового різноманіття лісових мешканців, які полюбляють ласувати жолудями, – отмечает Петр Балабон.

Ежегодно Шосткинский лесхоз высаживает в среднем 120 га лесных культур. В обязательном порядке лес высаживается на участках рубок предыдущего года и непригодных для ведения сельского хозяйства землях.

– У нинішньому році висаджено лісу – 123 га, проведено доглядів – 214 га, – проинформировал Петр Балабон.

Ежегодно к высадке леса предприятие привлекает местных жителей, школьников.

Лесхоз более 10 лет является участником природоохранной акции «Майбутнє лісу – у твоїх руках», в рамках которой проводятся лекции, беседы, творческие конкурсы и непосредственно посадка леса с целью привлечь внимание детей и взрослых к проблеме сохранения лесов, научить бережному отношению к природным ресурсам.

70-е годы

За 8 месяцев текущего года в модернизацию производства вложено порядка 3,5 млн. грн. капитальных инвестиций.

Объем реализованной продукции составил более 53 млн. грн., в том числе реализация на экспорт – порядка 27 млн. грн. Выпущено товарной продукции на сумму более 26 млн. грн.

Воронежский мехлесоучасток

На Воронежском мехлесоучастке в собственном перерабатывающем цехе переработано 18129 куб.м древесины.

Воронежский мехлесоучасток, цех переработки древесины

Уровень среднемесячной заработной платы по предприятию составляет более 8,5 тыс. грн.

– На підприємстві забезпечені гідні умови праці, соціальний захист працівників. Діє система преміювання та заохочення, при потребі надається матеріальна допомога. Керівництво завжди разом з профспілковим комітетом працює над питаннями поліпшення умов праці, безпеки працюючих, організації відпочинку та оздоровлення робітників, – сказала главный экономист предприятия, глава профсоюзной организации Вера Дмитрив.

За многолетний добросовестный труд и весомый вклад в развитие лесного хозяйства почетными грамотами и благодарностями Государственного агентства лесных ресурсов отмечены: водитель Владимир Ларченко, лесоруб Игорь Песяк, бухгалтер Ирина Михайленко, лесник  Николай Чайка.

Грамотами Сумского управления лесного и охотничьего хозяйства награждены: водитель Василий Пунтус, тракторист Михаил Троян, лесоруб Вадим Орлик, станочник Иван Свистун.

– Гордість Шосткинського лісгоспу – це люди, професіонали своєї справи, які душею та серцем вболівають за ліс. Завдяки їхньому терпінню, заповзятості, наполегливості Шосткинщина вже багато років поспіль займає передові позиції по рівню залісненості. А це не просто показник. За сухими цифрами – наше з вами здоров’я, наша екологія, можливість дихати свіжим повітрям зараз та надати таку можливість нашім дітям та онукам. Вітаю колег зі святом і бажаю, щоби їхня праця на благо майбутнього нашої держави завжди була гідно оцінена, щоби в домівках панували добробут та злагода, в душі – радість та спокій, а в нашому місті, районі та країні – мир, – сказал директор ГП «Шосткинский лесхоз» Николай Бут  в интервью Шостка.INFO.

В планах руководства – модернизация производства, увеличение переработки древесины, повышение качества продукции. Неизменными же по-прежнему остаются бережное отношение и забота о лесе.

Центральная усадьба Шосткинского лесхоза

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору